technológie

Materiálové a technologické novinky

Novinky
Nová automatická ostřička rámových a kotoučových pil v jednom. Foto: archiv NEVA - TST
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Materiálové a technologické novinky z nabídky firem NEVA – TST s.r.o., LEITZ-nástroje s.r.o. a REHAU.

Automatická ostřička rámových a okružních pil v jednom

Firma NEVA je již 35 let tradičním českým výrobcem dřevozpracujících strojů a vysoce kvalitních a přesných ostřiček, které vyváží do celého světa.

V oblasti ostření vyrábíme ostřičky pro pilové a katrové listy, pilové pásy a pilové kotouče. U velkých pilových pásů můžeme ostřit až do šíře 300 mm. Ostřičky mohou být v provedení pravém i levém z důvodu usnadnění manipulace s pilovými pásy, a jsou vhodné jak pro konečné zákazníky, tak pro výrobce nástrojů.

Nová automatická ostřička rámových a kotoučových pil v jednom vznikla spojením našich dvou jednoúčelových strojů do jednoho, tak abychom zákazníkům zajistili maximální flexibilitu stroje, rychlé seřízení, snadnou obsluhu a v neposlední řadě snížení pořizovacích nákladů, tj. 1 stroj vs. 2 stroje.

Ostřička umožňuje ostření pilových listů do rámových pil do šíře 150 mm a délky do 1800 mm. Můžeme ostřit jak klasické rozváděné nebo pěchované katrové listy z rychlořezné oceli, tak listy se stelitovanými zuby. Ostřička zvládne jeden nebo více cyklů na zub, tudíž lze naostřit celý list na jeden průchod stroje.

V případě kotoučových pil lze ostřit celou škálu pilových kotoučů do průměru 800 mm, od tzv. plecháčů až po kotouče s SK plátky. Lze ostřit celý tvar zubu pomocí keramického kotouče s orovnávačem a v případě SK plátků ostříme diamantovým kotoučem čela, hřbety i trapézové zuby bez dalšího mechanického přestavení stroje.

Výrobce: NEVA – TST s.r.o.

Hoblovací systémy Leitz – ucelená aplikační nabídka

Konstruktéři z koncernu Leitz, kteří představili na veletrhu LIGNA 2023 nový typ hoblovací hlavy s tzv. bezšroubovým upínáním nožů CentroPlan, vytvořili v rámci nabídky hoblovacích systémů Leitz ucelený výběr hoblovacích hlav jak pro předhoblování, tak i konečné hoblování, resp. konečné hoblování s důrazem na vysoce kvalitní ohoblovanou plochu.

To všechno v závislosti na kapacitě výrobních linek pro tři pásma posuvů (5–18 m/min.; 18–80 m/min.; 80–500 m/min.) a doporučením pro jednotlivé typy provozů (truhlárna, výroba oken, výroba lišt, výroba nábytku nebo velké dřevokombináty a hoblovny). Proto všechny typy upínacích systémů Leitz v hoblovacích hlavách VariPlan, CentroPlan, HeliPlan, TurboPlan najdou vždy oblast svého optimálního využití! (Viz. tabulka Přehled hoblovacích systémů)

Výrobce: LEITZ GmbH
Distribuce v ČR a SR: LEITZ-nástroje s.r.o.

Konfigurátor RAUVISIO: Nové matné barvy v kolekci RAUVISIO Brilliant

Online nabídka matných nábytkových desek REHAU Rauvisio s ohraněním laserovou technologií, byla rozšířena o řadu módních barev. Od nynějška si můžete objednat na míru vyrobené čelní nábytkové plochy RAUVISIO brilliant také v trendových barvách, které vám budou doručeny až domů:

  • Ground chili
  • Curcuma gold
  • Olive detour
  • Midnight dash
  • Pink salt
  • Vanilla cream
  • Mint cloud
  • Summer breeze

Díky bezespárové technologii ohranění vytvářejí pocit, jako by byly vyrobeny z jednoho kusu.

V našem konfigurátoru si můžete nejen vybrat materiál a barvy, ale také objednat čelní dvířka s potřebným předvrtáním pro kování. Jako truhlář pak už jen nainstalujete hotová čela.

Zaregistrujte se v online konfigurátoru RAUVISIO, aby vaše první objednávka mohla být doručena co nejrychleji!

Výrobce: REHAU

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
Značky
sk_SKSlovenčina