aktuality

Veletrhy HOLZ-HANDWERK a FENSTERBAU FRONTALE se vrátily v obvyklém jarním termínu s velkým úspěchem

Veletrhy HOLZ-HANDWERK a FENSTERBAU FRONTALE se do Norimberku vrátily v obvyklém jarním termínu
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

V pátek 22.3. se po čtyřech úspěšných dnech uzavřely pomyslné brány dvojice veletrhů HOLZ-HANDWERK a FENSTERBAU FRONTALE v Norimberku, které se ve svém obvyklém jarním termínu kvůli dlouhé covidové pauze konaly poprvé po šesti letech.

Zejména veletrh HOLZ-HANDWERK byl odbornou veřejností očekáván s rozpaky a s velkým otazníkem. Jednak z důvodu již dříve avizované neúčasti hlavních lídrů v oboru dřevoobráběcích strojů a technologií a jednak proto, že s německou ekonomikou byla od počátku letošního roku spojována a ve všech pádech skloňována slova jako krize, recese, stagnace… Kdo ale oba veletrhy navštívil, musel konstatovat, že „tady něco nehraje“. Vstupní i výstavní haly plné návštěvníků od ranního otevření až do pozdních odpoledních hodin rozhodně neodpovídaly situaci, pod kterou si běžný člověk představuje krizi, ani nenasvědčovaly tomu, že by absence velkých a známých firem odborníky z branže od návštěvy veletrhu odradila. Netrpělivě proto bylo očekáváno zveřejnění závěrečných dat, které organizátoři vydali v poslední den akce ještě před oficiálním ukončením obou veletrhů v 17:00 hod.

Během čtyř dnů trvání obou akcí se podle těchto údajů na norimberském výstavišti setkalo celkem asi 75 000 návštěvníků ze 112 zemí s 973 vystavovateli ze 44 zemí. Z toho na FENSTERBAU FRONTALE se prezentovalo 644 vystavovatelů ze 41 zemí a na HOLZ-HANDWERK 329 vystavovatelů z 23 zemí.

Říká se, že veletrhy jsou barometrem ekonomiky. V pátek 22.3., tedy v závěrečný den veletrhů, vydal mnichovský hospodářský institut Ifo zprávu, z níž vyplývá, že nálada podnikatelů v Německu se během března citelně zlepšila. Firmy nyní lépe hodnotí současnou situaci, také budoucí očekávání jsou méně pesimistická, ačkoli k optimismu mají ještě daleko. Index, který Ifo každý měsíc sestavuje, se tento měsíc dostal na 87,8 bodu z únorových 85,7 bodu. Výrazně se nálada podle Ifo zlepšila zejména ve zpracovatelském průmyslu. A tato nálada byla cítit i na veletrzích HOLZ-HANDWERK a FENSTERBAU FRONTALE 2024 v Norimberku.

Detaily rozebereme v podrobné reportáži z veletrhů.

Davy návštěvníků zaplnily každé ráno nejen vstupní haly na výstaviště,…
…ale také uličky a stánky ve výstavních halách
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina