aktuality

FENSTERBAU FRONTALE se vrací v téměř původní kondici

Doprovodný program na veletrhu FENSTERBAU FRONTALE
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Souběžně s veletrhem HOLZ-HANDWERK se v Norimberku ve dnech 19. – 22. 3. 2024 uskuteční také veletrh FENSTERBAU FRONTALE. Po covidové pauze a postcovidovém „fiasku“ v roce 2022 se veletrh, zaměřený na okna, dveře a fasády, vrací ve své téměř plné síle. K 11.2. bylo přihlášeno 626 vystavovatelů ze 41 zemí. V roce 2018, kdy byla zaznamenána rekordní účast, se na veletrhu prezentovalo 814 vystavovatelů ze 39 zemí.

Součástí veletrhu bude mimo jiné FENSTERBAU FRONTALE FORUM zahrnující více než 30 přednášek a panelových diskuzí na aktuální průmyslová témata. Po všechny čtyři dny veletrhu budou odborníci diskutovat o hlavních tématech, jako je udržitelnost, extrémní počasí, větrání a sériová výstavba a renovace. Každý den od 13:30 do 14:15 bude fórum dějištěm interaktivního formátu „Expert Talks“ na téma instalace, plastová a dřevěná okna a bezbariérovost. Další zajímavost: Ve středu 20. března v 16:15 influenceři a odborníci z oboru poskytnou vzrušující pohledy do světa sociálního prodeje a sociálních sítí pod názvem „Influenceři ve světě oken – zaměstnanci a šéfové dobývají sociální média!“.

Fórum PRAKTICKÝ PRŮVODCE DIGITALIZACÍ poskytne cenné nápady pro zlepšení pořádku, rychlosti a bezpečnosti v každodenním provozu. Zábavné power rozhovory s odborníky na digitalizaci a kolegy řemeslníky mimo jiné ukážou, jak moderní digitální systémy mění každodenní obchodní a pracovní kulturu, automatizují rutinní práci, zrychlují procesy a zjednodušují dodržování pravidel, předpisů a specifikací kvality. Mezi top témata bude patřit nejmodernější nábor kvalifikovaných pracovníků a mladých talentů, marketing pomocí sociálních sítí, rozšířená realita a online konfigurátory a také bezpapírové kanceláře. Každý den veletrhu bude zakončen vzrušující panelovou diskusí mezi odborníky a publikem o výzvách v používání nejnovější digitální technologie.

11. fórum Architektura-Okna-Fasády s přednáškami mezinárodně uznávaných odborníků se letos bude konat pod heslem „Přestavitelný“. V rámci fóra, jehož kurátorem je AIT-Dialog, budou letos poprvé pro vybrané vystavovatele nabídnuty dvě bezplatné komentované prohlídky pro sektor architektury a plánování. 20. března od 15:00 navštíví asi deset vystavovatelů z oborů modulární konstrukce, sériové a systémové konstrukce a prefabrikace pod názvem „Se systémem: modulární – sériový“. Dne 21. března se druhá komentovaná prohlídka „Ve stávajících budovách: renovace – přestavba“, která rovněž potrvá přibližně dvě hodiny, zaměří výhradně na vystavovatele, kteří nabízejí řešení z hlediska udržitelnosti v oblastech odolnosti, flexibility, zachování zdrojů, dovybavení, přístupnost/bezprahové přechody, kruhová konstrukce a obnovitelné a/nebo recyklovatelné materiály. Pro fórum a komentované prohlídky je nutná registrace. Počet míst na prohlídkách s průvodcem je omezený.

Témata uhlíkové účinnosti a ochrany před klimatickými extrémy s udržitelnými okny, dveřmi a fasádami budou hrát hlavní roli na speciální výstavě „climate.safe.building“, kterou pořádají ift Rosenheim a NürnbergMesse. Na ploše 300 m² vystavovatelé představí svá inovativní řešení pro stavbu, opravu a údržbu oken, dveří a fasád tohoto druhu. Na příkladech funkčních stavebních prvků od spoluvystavovatelů bude ukázáno, co v praxi znamená klimaticky bezpečná výstavba, udržitelnost a klimatická odolnost. Ústřední roli zde hraje i téma recyklace.

Kompletní přehled témat najdete ZDE.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina