aktuality

Spolupráce s organizací Cesta za snem přinesla lesu 2 222 nových stromů

Spolupráce s organizací Cesta za snem přinesla lesu 2 222 nových stromů
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nadace dřevo pro život zahájila spolupráci s neziskovou organizací Cesta za snem z.s., která se dlouhodobě zaměřuje na pořádání sportovních akcí se zapojením lidí s handicapem. Společně s partnery organizace Cesta za snem z.s., se 12. dubna podařilo poblíž Jíloviště u Prahy zasadit 456 stromů, tedy cca 21 % z cílového počtu 2 222 ks sazenic. Cílový počet sazenic, který bude dosázený ještě v tomto roce, byl inspirován délkou Metrostav handy cyklo maratonu, který každoročně pořádá spolek Cesta za snem, a jehož trasa je dlouhá právě 2 222 km.

Společnými silami a za účasti partnerů organizace Cesta za snem se do lesa poblíž Jíloviště u Prahy zasadily nové stromky, konkrétně douglaska tisolistá.

„Uvědomujeme si, že je dobré myslet na budoucnost a pomoci nejen handicapovaným lidem, ale i naší přírodě, která je handicapovaná naší mnohaletou činností, nepřízní v podobě sucha a následném napadení kůrovcem a dalšími škodlivými faktory,” říká předseda Cesty za snem Heřman Volf.

„Jsme rádi, že jsme s organizací Cesta za snem navázali spolupráci a těšíme se na další společné projekty,” doplnil Stanislav Polák, ředitel Nadace dřevo pro život.

Na sázení byli přítomni i partneři Metrostav handy cyklo maratonu, dále zástupce Lesní Středočeská CZ s.r.o. Filip Tobolka a samozřejmě Nadace dřeva pro život.

Zdroj: Nadace dřevo pro život

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina