aktuality

Stolárski Majstri Slovenska sú zo SOŠ drevárskej SNV

Súťaž stolárov v celoštátnom kole súťaže Skills Slovakia prebiehala v cvičnej dielni SOŠ stavebnej v Nitre
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Výsledky celoštátnej súťaže Skills Slovakia v súťaži stolárov boli veľmi vyrovnané. Z piatich zúčastnených družstiev bol medzi nimi rozdiel iba 14 bodov, pričom dvoch najlepších finalistov delil iba jediný bod. Obaja boli víťazmi semifinálových kôl. Lepšie sa darilo víťazom z východu – SOŠ drevárskej Spišská Nová Ves, ktorých pripravoval majster odborného výcviku Peter Oslovič. Prvák Viktor Zajac a druhák Valentín Majerčák triumfovali nad víťazmi zo západu – SOŠ drevárskou Zvolen. Zvolenskú školu reprezentovali Samuel Hraško a Tomáš Huťa pod vedením majstra Mgr. Stanislava Bačíka. V súťaži získali 281 bodov. Víťazi zo Spišskej Novej Vsi dosiahli métu 282 bodov.

Ďalšie poradie škôl a bodový zisk z finále Majstrovstiev Slovenska 2022/23 budúcich stolárov:

3. SŠ Stará Ľubovňa – Daniel Nosáľ a Marián Bočkaj – 277 bodov

4. Súkromná SOŠ Dolný Kubín – Patrik Pakos a Jozef Žitňák – 272 bodov

5. SOŠ sv. Jozefa Robotníka Žilina – Samuel Súkenník a Daniel Vrábel – 268 bodov.

Súťaž prebiehala v cvičnej dielni SOŠ stavebnej v Nitre. Výkony jednotlivcov pri výrobe dreveného stojana na kvety hodnotila odborná porota, ktorú viedol Mgr. Ján Širka, PhD. z UKF Nitra, Katedry techniky a informačných technológií. Opieral sa o odborné pohľady zástupcov z praxe – Martina Bošeľu zástupcu firmy Mafell v SR, Ing. Borisa Bršela (Wood B) a Ing. Ivana Julinka (Sedir s.r.o.).

Víťazi celoštátnej súťaže Skills Slovakia zo SOŠ drevárskej Spišská Nová Ves so súťažným výrobkom