technológie

Robotizace zakázkové výroby

Technologie_Panas
Nestingové centrum s robotem
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Inzerce

Zakázková výroba nábytku v ČR je již několik let pod velkým tlakem produktivity práce a zejména pak pod tíhou velkého nedostatku pracovní síly. To jsou hlavní důvody, proč se v poslední době v České republice realizují významné investice do robotizace a automatizace od italského koncernu SCM.

Portfolio strojů SCM dokáže nabídnout robotizaci pro každou fázi výroby nábytku:

Velkoplošná pila s robotem

Fázi řezání zastoupí velkoplošná pila Gabbiani s robotem a kapacitou 700–900 dílců/směnu. Pila může být integrována do chaotického skladu FlexStore nebo zakládat desky ze zadní plošiny či z předu.

Nestingové centrum s robotem

Jako alternativu lze pro řezání použít nestingové centrum Morbidelli X200/X400 s robotickým odebíráním dílců, přičemž již v této fázi je provedeno opracování dílců do plochy (vrtání, drážkování a frézování).

Olepovací uzel s robotem

Robotické zakládání a vracení dílců do olepovačky hran Stefani vybavené velkým zásobníkem hran (až 24 pozic) pro flexibilní olepování.

Výstupní sortér

Pro finální třídění dílců podle zakázek na konci linky lze použít výstupní sortér regálového typu, který pojme dílce odpovídající produkci min. jedné směny. Třídění je jedním z klíčových bodů.

Robotizace se řeší buďto postupně na jednotlivých pracovištích, nebo se všechny stroje rovnou propojují navzájem do linky pro dosažení maximální míry automatizace. Přesné řešení se vždy navrhuje na míru podle potřeb a možností zákazníka.

Výrobce: SCM Group
Prodejce: PANAS, spol. s r.o.
Jordánská 978, 198 000 Praha 14 – Kyje
tel.: 602 148 197, e-mail: panas@panas.cz
www.panas.cz

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
Značky
sk_SKSlovenčina