aktuality

Lesní družstvo obcí plánuje stavbu dřevěných bytovek

Ilustrační foto: Moholt 50/50 – projekt studentského ubytování pro Norskou univerzitu vědy a technologie v Trondheimu realizovaný z CLT panelů
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Vedení měst Přibyslav a Ždírec nad Doubravou plánuje společně s Lesním družstvem obcí Přibyslav stavbu moderních dřevěných bytových domů.

Materiál na stavbu, dřevěné CLT panely, dodá ždírecká dřevařská firma Stora Enso Woods Product. „Výstavba nové linky na křížem lepené takzvané CLT panely probíhá v současné době v areálu Story,“ upřesnil předseda představenstva Lesního družstva obcí Jan Martinec. Stora do nové linky investuje kolem dvou miliard, otevření se chystá už letos na podzim.

Podle Martince Lesní družstvo plánuje postavit v Přibyslavi dva bytové domy o třech podlažích za areálem družstva. „Jednalo by se o ekologické bydlení v domech postavených místní firmou a hlavně z místního dřeva,“ zdůraznil Martinec. Jak dodal, je zatím projekt ve fázi přípravy s výhledem na lepší ekonomickou situaci. O další ekologické bydlení má zájem město Ždírec nad Doubravou.

Zdroj: Deník.cz

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina