aktuality

Jak si udržet konkurenceschopnost na rychle se vyvíjejícím trhu

Ilustrační foto
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Malé a střední firmy (SME) musely vždy hledat a využívat všech cest k tomu, aby si udržovaly konkurenceschopnost. Nedávný World Economic Forum whitepaper odhalil, že malé a střední firmy jsou stále na nízké až střední úrovni technologické vyspělosti. Jen méně než čtvrtina z nich (23 %) uvedla, že změny způsobené pandemií vedly k urychlení jejich digitální transformace. Ty, které zavádějí nové technologie, jako je například umělá inteligence, a pokračují v přechodu na cloudové systémy, zaznamenávají znatelné zvýšení produktivity a efektivity.

Pro menší firmy jsou zároveň jedním z nejdůležitějších aktiv lidé – zaměstnanci jsou tváří a zároveň hlasem podnikání a jejich produktivita pohání organizaci vpřed. Jednou z nejdůležitějších cest, jak si zaměstnance udržet, je v dnešní digitální éře dát jim možnost mluvit do výběru zařízení, které budou používat. Nedávná Gensler Workplace Study tento fakt potvrdila: 76 % zaměstnanců totiž tvrdí, že možnost volby technologií by pozitivně ovlivnila jejich výkon, a 60 % respondentů uvedlo, že by to pravděpodobně mělo kladný vliv i na jejich pracovní spokojenost.

Dalším klíčovým prvkem při hledání a využívání nových příležitostí je agilita a adaptabilita firmy. Skvělý způsob, jak zůstat před konkurencí, je někdy obrazné vystoupení z řady. Podle McKinsey Agile Tribe mají agilní firmy až 70% šanci udržet se v horní kvartile organizačního zdraví.

Co má nejpozitivnější dopad na agilitu malých a středních firem? Najdete v komentáři Alexandera Malienka, Business Unit Directora pro východní Evropu společnosti Dynabook (dříve Toshiba).

CH074_Top Tips for SMEs how to remain competitive in a rapidly evolving market_CZ

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina