aktuality

Pocta Verneru Pantonovi – jeho legendární židle Panton Chair Duo v novém „kabátu“

Panton Chair Duo je dostupná v pěti různých kombinacích dvou barev na přední a zadní straně a je označena štítkem „limitovaná edice“
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Dánský designér Verner Panton v roce 1959 navrhl židli Panton Chair, jejíž křivka spíše připomíná zachycený pohyb vlny než židli. Ve spolupráci se značkou Vitra se v roce 1967 Panton Chair stala první celoplastovou židlí z jednoho kusu plastu a dnes je klasikou moderního designu. Získala mnohá mezinárodní ocenění, nachází se ve sbírkách významných světových muzeí a její expresivní tvar je dodnes považován za ikonu designu nábytku 20. století.

Vitra nyní uvádí na trh dvoubarevnou variantu jako speciální limitovanou edici, která je poctou práci dánského architekta a designéra, který používal barvy jako nástroj pro zvýraznění tvarů, vzorů a emocí. Vitra vyvinula Panton Chair Duo v úzké spolupráci s rodinou Panton. Řídí se stejnými výrobními principy jako Panton Chair Classic a její lesklý lakovaný povrch zdůrazňuje pestré barevné kombinace. Tmavé a světlé odstíny Panton Chair Duo připomínají zářivou duhu: zelená, modrá, fialová, růžová, červená a oranžová. Dělicí linie mezi dvěma tóny zvýrazňuje typický profil židle. Panton Chair Duo je dostupná v pěti různých kombinacích dvou barev na přední a zadní straně a je označena štítkem „limitovaná edice“. Barevné kombinace odkazují na legendární Fantasy Landscape, kterou Verner Panton vytvořil v roce 1970 pro instalaci Visiona 2 v Kolíně nad Rýnem.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina