materiály

Výhody 1mm ABS hrany

Materialy_Ostermann
Pokud u hrubého jádra desky záleží na perfektním efektu lesku, resp. matu a klidném povrchu, doporučuje se hrana s tloušťkou minimálně 1 mm. Foto: archiv Ostermann
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Inzerce

Nejlepší hrana je vždy ta, která není vidět! Proto jsou nábytkové hrany v posledních letech čím dál tenčí. Dnes se v mnoha případech pracuje s ABS hranou o tloušťce 1 mm. Specialista na hrany firma Ostermann informuje, jaké to přináší výhody.

Nové technologie zpracování a lepení umožňují vytvořit téměř neviditelný přechod mezi dřevotřískovou deskou a nábytkovou hranou. Heslem je jednoznačně „optická nulová spára“. Je jedno, jestli se přitom nábytková hrana zpracovává moderními bezespárovými technologiemi, lepidlem PUR anebo tavným lepidlem EVA – cílem je hrana, kterou okem už nelze rozpoznat od povrchu dřevotřískové desky. V této souvislosti má firma Ostermann pro své zákazníky k dispozici ABS hrany, které jsou barvou, stupněm lesku, strukturou a dekorem dokonalým doplňkem k povrchům od více než 70 výrobců desek z celé Evropy. Nejlepších výsledků lze docílit při zpracovávání nábytkových hran o tloušťce 1 mm.

Malý rádius
ABS hrany s tloušťkou 1 mm jsou bezpečným řešením pro drobný nábytek s klidnými povrchy. Protože při zpracování hran s tloušťkou 1 mm vzniká jen malý rádius, jsou tyto hrany vhodné pro supermatné povrchy a povrchy s vysokým leskem i s výraznými dekory.

Realistické na dotek
V porovnání s tenčími hranami o tloušťce pouhých 0,8 mm umožňuje výroba ABS hrany o tlušťce 1 mm hlubší ražbu, čímž lze docílit realističtějšího povrchu na pohled i na dotek.

U desek s hrubším jádrem snižují ABS 1mm hrany, v porovnání s tenčími hranami, protlačení dřevěných vláken desky, tzv.telegrafický efekt. Pokud u hrubého jádra desky záleží na perfektním efektu lesku, resp. matu a klidném povrchu, doporučuje se hrana s tloušťkou minimálně 1 mm.

Pestrost nabídky firmy Ostermann v segmentu 1 mm
Vzhledem k rostoucí poptávce po hranách s tloušťkou 1 mm firma Ostermann pravidelně rozšiřuje svůj sortiment. V uvedené tloušťce aktuálně nabízí více než 6 000 různých ABS hran. Další vývoj má vzrůstající tendenci. Zásluhou rychlého servisu dodání typického pro firmu Ostermann je skladové zboží kdykoli k dispozici.

Tip od firmy Ostermann
Aby mohl výrobce nábytku pro jeden objekt vyhovět všem požadavkům, má firma Ostermann ABS hrany ve stejném dekoru v různých tloušťkách. Díky tomu lze zadní strany a vkládací police ohranit ABS hranou o tloušťce 0,4 mm, korpus a čela ABS hranou o tloušťce 1 mm a stoly a nárazové hrany ABS hranou o tloušťce 2 mm. Vše ve stejném dekoru.

V které tloušťce je hledaná hrana dostupná ve firmě Ostermann, se každý dozví snadno a rychle po zadání názvu desky do vyhledávacího pole na webové stránce www.ostermann.eu.

OSTERMANN na všechny hrany

Kontakty:

Ostermann Česko spol. s r. o.
Lomnického 1705 / 9
CZ-140 00 Praha 4 – Nusle
tel.: +420 255 717 371
fax: +420 255 717 373
e-mail: prodej.cz@ostermann.eu, prodej.sk@ostermann.eu
www.ostermann.eu

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
Značky
sk_SKSlovenčina