aktuality

Po roční pauze 62. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV) zahájen

Stánek Svazu průmyslu a dopravy České republiky na MSV 2021
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
Židle VITRA®

Hlavním tématem MSV, který lze na brněnském Výstavišti navštívit denně od 9 do 17 hodin, v pátek 12. 11. 2021 jen do 16 hodin, je automatizace a digitalizace průmyslu. Poprvé se účastní mimo jiné Japonsko a Indonésie, opakovaně Tchaj-wan. Veletrh konaný ve výjimečném listopadovém termínu se proti před covidové době zmenšil, zúčastní se jej 1016 vystavovatelů z 35 zemí. Účast řady zemí poznamenaly omezené možnosti cestování, například Číny. Mezi vystavovateli také chybí Rusko. Ale ke svému velkému překvapení, mimo seznam vystavovatelů, autorka objevila ve stánku Svazu průmyslu a dopravy České republiky ještě jednoho utajeného vystavovatele. Tím je VITRA® a její židle, kterými VITRA® v roli sponzora stánek Svazu průmyslu a dopravy ČR vybavila.

Slavnostní zahájení 8. 11. 2021 v 11.30 se uskutečnilo v pavilonu P, ve společné České národní expozici prezentované pod značkou Czech Republic: The Country For The Future.

Kvůli prvnímu zasedání nové sněmovny se zahájení letos nezúčastnil nikdo z politické špičky České republiky. Nepřítomnost vicepremiéra, ministra Průmyslu a obchodu a dopravy Karla Havlíčka, který přijede večer, na zahájení omluvil náměstek ministra Ing. Eduard Muřický.

V České národní expozici v doprovodném programu i mimo něj poskytují návštěvníkům informace odborníci z Klientského centra pro export, které je společnou aktivitou Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva zahraničních věcí a agentury CzechTrade. Konzultace s cílem usnadnit orientaci v problematice kulturního a kreativního sektoru poskytují specialistky Design Centra CzechTrade, které je národní platformou státní podpory designu.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina