aktuality

Významná investícia do spracovania dreva v SR

Ziegler_Holzindustrie
Sídlo spoločnosti Ziegler Holzindustrie GmbH & Co. KG v meste Plößberg v severnom Hornom Falcku. Foto: ziegler.global
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Popredný bavorský spracovateľ dreva Ziegler Holzindustrie GmbH & Co. KG, člen skupiny Ziegler Group, oznámil v stredu 4. 8. 2021 investičný zámer na výstavbu veľkokapacitnej píly a drevospracujúcej prevádzky v pripravovanom priemyselnom parku v Rimavskej Sobote za približne 255 miliónov eur. Po spustení výroby v roku 2023 by sa píla s projektovanou ročnou kapacitou milión metrov kubických dreva stala najväčším producentom reziva v SR a zamestnala 430 ľudí.

Ziegler Holzindustrie GmbH & Co. KG so sídlom v meste Plößberg v severnom Hornom Falcku neďaleko západnej hranice s ČR je už v tretej generácii vlastnená rodinou Zieglerovcov. Začínala v roku 1948 s poľnohospodárskou činnosťou, v súčasnosti prevádzkuje 6 píl s ročnou kapacitou porezu takmer 2,2 miliónov kubických metrov dreva s viac ako 700 zamestnancami. Vyrábajú široký sortiment stavebného reziva, lepených konštrukčných hranolov, lepených nosníkov, CLT panelov, obkladov a paluboviek, debniacich dosiek a paliet. Dve tretiny produkcie exportujú do celého sveta. Nová píla v Rimavskej Sobote bude jej prvou zahraničnou prevádzkou.

Súčasťou Ziegler Group, ktorá zamestnáva 1700 ľudí a dosahuje obrat okolo 750 miliónov eur, sú aj dve spoločnosti zaoberajúce sa výrobou drevostavieb.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina