aktuality

Významná investícia do spracovania dreva v SR

Ziegler_Holzindustrie
Sídlo spoločnosti Ziegler Holzindustrie GmbH & Co. KG v meste Plößberg v severnom Hornom Falcku. Foto: ziegler.global
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Popredný bavorský spracovateľ dreva Ziegler Holzindustrie GmbH & Co. KG, člen skupiny Ziegler Group, oznámil v stredu 4. 8. 2021 investičný zámer na výstavbu veľkokapacitnej píly a drevospracujúcej prevádzky v pripravovanom priemyselnom parku v Rimavskej Sobote za približne 255 miliónov eur. Po spustení výroby v roku 2023 by sa píla s projektovanou ročnou kapacitou milión metrov kubických dreva stala najväčším producentom reziva v SR a zamestnala 430 ľudí.

Ziegler Holzindustrie GmbH & Co. KG so sídlom v meste Plößberg v severnom Hornom Falcku neďaleko západnej hranice s ČR je už v tretej generácii vlastnená rodinou Zieglerovcov. Začínala v roku 1948 s poľnohospodárskou činnosťou, v súčasnosti prevádzkuje 6 píl s ročnou kapacitou porezu takmer 2,2 miliónov kubických metrov dreva s viac ako 700 zamestnancami. Vyrábajú široký sortiment stavebného reziva, lepených konštrukčných hranolov, lepených nosníkov, CLT panelov, obkladov a paluboviek, debniacich dosiek a paliet. Dve tretiny produkcie exportujú do celého sveta. Nová píla v Rimavskej Sobote bude jej prvou zahraničnou prevádzkou.

Súčasťou Ziegler Group, ktorá zamestnáva 1700 ľudí a dosahuje obrat okolo 750 miliónov eur, sú aj dve spoločnosti zaoberajúce sa výrobou drevostavieb.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina