aktuality

V Barceloně otevřeli výstavu oslavující práci katalánského architekta Enrica Mirallese

Výstava Perpetuum Mobile v Barceloně
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

U příležitosti 20. výročí úmrtí uznávaného španělského designéra a architekta Enrica Mirallese se Americká rada pro export tvrdého dřeva (AHEC) spojila s EMBT[1] a městem Barcelona a vytvořila Perpetuum Mobile. Výstava s tímto názvem, která je nyní k vidění do 29. srpna v barcelonském Design Hubu, představuje 8 Mirallesových dosud neviděných, jednorázových návrhů nábytku, reinterpretovaných truhlářskou dílnou La Navarra a jeden zcela nový kus, který Miralles navrhl, ale dosud nikdy nebyl vyroben. Vše je zhotoveno z amerického červeného dubu, třešně, javoru a dřeva liliovníku (tulipwood).

Práci Enrica Mirallese můžete shlédnout i z pohodlí vašeho domova na virtuální výstavě Perpetuum Mobile, kde se můžete dozvědět více o 9 reinterpretovaných návrzích nábytku, včetně stolu Ines, regálu Lelukaappi a dosud nerealizovaného stolu Mistery.

Navštivte výstavu ZDE

[1] Miralles Tagliabue EMBT je mezinárodně uznávané architektonické studio založené v roce 1994 sdružením Enrica Mirallese (1955–2000) a Benedetty Tagliabue v Barceloně.

Stůl MISTERY

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina