aktuality

Lesy ČR zrušily krajská ředitelství a sloučily některé lesní správy

Ilustrační foto
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Státní podnik Lesy České republiky má od 1. ledna novou organizační strukturu, kdy místo 11 krajských ředitelství vzniklo sedm oblastních ředitelství s posílenými pravomocemi. Došlo také ke sloučení některých lesních správ, kterých je nyní 61 z původních 64. Podnik věří, že na režijních nákladech díky tomu ušetří desítky milionů korun.

Počet provozních zaměstnanců, revírníků a dalších lidí, kteří jsou potřeba v lese, zůstal po reformě stejný nebo se zvýší. Ubydou hlavně referentské administrativní režijní pozice. Do konce března 2021 by z podniku mělo postupně odejít 42 zaměstnanců. Zejména půjde o úřednické pozice, například administrativní pracovnice, referenty pozemkové evidence, účetní, stavební techniky. Naopak v technicko-hospodářských a dělnických pozicích v ochraně lesa, na pěstebních a těžebních pracích a v expedici dříví může vzniknout až 150 míst.

Již od 1. září podnik zřídil nový Závod lesní techniky, který má vlastní kapacity na těžbu. Specializovaný závod by měl pomoci podniku především v boji s kůrovcovou kalamitou a jinými neočekávanými událostmi a kalamitami.

Lesy ČR letos očekávají zisk na úrovni 70 milionů Kč. Dostat výsledek do plusu mu pomohou státní příspěvky. Na hospodaření a kompenzaci snížení cen dřeva z důvodu kalamity by měl stát firmě poslat 2,25 miliardy Kč. Původně podnik v koncepci hospodaření počítal se ztrátou až 1,9 miliardy Kč kvůli kůrovcové kalamitě.

Zdroj: Lidovky.cz

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina