technológie

Spirálové frézy pro frézování masivního dřeva

Aparatea
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Inzerce

Společnost ITA Tools působí na poli výroby a ostření profesionálních nástrojů a příslušenství pro zpracování dřeva, plastů, kompozitů i hliníku. Byla založena v roce 2009 jako rodinný podnik, který se během pár let vypracoval až na jednu z vedoucích pozic ve střední a východní Evropě. Za rozvojem firmy stojí především tři klíčové faktory – profesionalita, vysoká kvalita nástrojů a spokojenost zákazníků.

Spirálové frézy jsou jedním ze základních nástrojů používaných v obráběcích centrech a jsou skvělým pomocníkem při opracovávání jakéhokoliv druhu dřeva, překližek nebo dalších materiálů na bázi dřeva. Tento typ frézovacích nástrojů se nejčastěji používá při výrobě židlí, stolů a nábytku z masivního dřeva. Mezi nejběžněji používané spirálové frézy patří ty se třemi hladkými nebo hrubovacími zuby. Hladké zuby zajišťují vysokou kvalitu opracovávaného povrchu. Nicméně hrubovací zuby jsou ideálně vhodné pro hrubé rozdělení materiálu v CNC obráběcím centru. U nás v nabídce můžete také nalézt skupinu spirálových fréz, které jsou speciálně navržené pro výrobce dveří. Jedná se například o frézování dlabů pro ukotvení zámku, otvorů pro kukátko a další. Všechny spirálové karbidové frézy jsou vyrobeny z materiálů dodávaných švýcarskou firmou Ceratizit, která je světovým lídrem ve výrobě vysoce kvalitních slinutých karbidů. Frézy se vyrábějí na nejnovějších CNC strojích s nejvyšší přesností.

Jak zefektivnit používání nástrojů?

Výrobci CNC strojů často zavádějí nejnovější řešení pro další zefektivnění a zrychlení výroby. Proto je velmi důležité vybrat ten správný nástroj a upevnění, které vám umožní maximalizovat výrobu. Pokud chcete naplno využít možností spirálových fréz, nesmíte zapomenout na kvalitní kleštinu a upínač. Mezi faktory, které snižují efektivitu obrábění, rozhodně patří nedostatečné upnutí nástrojů způsobující vibrace. Důsledkem vibrací jsou pak nepřesné řezy a rychlejší opotřebení nástroje. Termo upínač poskytuje mnohem více výhod než běžný upínač. Bez kleštiny je nástroj držen přesným upnutím, které je založeno na rozpínání kovu při změně teploty. To umožňuje vysokou pevnost úchopu. Eliminace vibrací a vysoká pevnost upnutí nástroje vám dovoluje zvýšit rychlosti posuvu a zajišťuje, že hrany obrobků zůstanou čisté. U pevně upnutého nástroje břity rovnoměrně pracují a opotřebovávají se, což výrazně prodlužuje jejich životnost a také značně snižuje riziko zlomení nástroje.

Jak prodloužit životnost fréz?

Inovativní řešení, které získalo uznání mnoha zákazníků v celé Evropě, je povlakování spirálových fréz povlakem NaDia obsahujícím polykrystalické diamantové částice. Tento povlak mnohonásobně prodlužuje životnost karbidových nástrojů. Tloušťka diamantového povlaku je menší než 1 mikron, díky čemuž nezaobluje okraje břitů jako jiné povlaky. Ostrý břit pracuje čistěji a zanechává velmi dobře opracovaný povrch. Povlakované nástroje již mají velkou skupinu příznivců, a to jak v Čechách, tak v Evropě. Uvědomují si, že životnost jejich nástrojů je prodloužena až čtyřikrát v porovnání s nepovlakovanými nástroji, a to jim pravidelně šetří nemalé sumy. Vzhledem k účelu použití pro obrábění masivního dřeva jsou nejčastěji povlakovanými nástroji monolitické spirálové frézy a hrubovací frézy.

Typy fréz, které Vám nabízíme:

Spirálové pozitivní Z1 ……………………….Spirálové pozitivní Z2 ………………………….Spirálové negativní Z2

Aparatea

Spirálové pozitivní Z3 ……………………Spirálové negativní Z3 …………………Spirálové pozitivní hrubovací Z3

Aparatea

Negativní hrubovací Z3 ……………………Pozitivně-negativní Z3 …………………………….Pozitivní kulové Z2

Aparatea

Posuňte svou práci na vyšší úroveň a začněte pracovat se spirálovými frézy firmy ITA Tools. Pro nákup nástrojů navštivte stránku www.stopkovefrezy.cz nebo se zastavte osobně na naší prodejně Tuřanka 52, Brno. Pokud máte jakýkoliv dotaz, tak neváhejte a kontaktujte nás na adrese prodej@stopkovefrezy.cz.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
Značky
sk_SKSlovenčina