aktuality

Grand designérkou roku je po osmi letech opět Lucie Koldová

Lucie Koldová
Grand designérka roku
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Ve středu 29. dubna večer byli v rámci mimořádného pořadu na ČTart vyhlášeni vítězové výročních cen Akademie designu České republiky Cen Czech Grand Design 2019. Držitelkou titulu Designér roku a zároveň absolutní vítězkou letošního ročníku se stala Lucie Koldová, která zopakovala úspěch z roku 2012, a stala se tak v historii soutěže první držitelkou dvou titulů Grand designér roku.

Vzhledem k trvajícím opatřením kvůli koronaviru byli letos vítězové vyhlášeni formou dokumentárního pořadu v režii Tomáše Luňáka. Není bez zajímavosti, že Lucie Koldová se kromě jediného ročníku Cen objevila ve všech zbývajících třinácti. V letech 2007 a 2008 bodovala poprvé s nominací v kategorii Objev roku, následně nechyběla ani jednou v „královské disciplíně“ Designér roku. Několikrát se probojovala do finále, třikrát kategorii vyhrála (naposled loni) a jednou dokonce získala i nominaci v kategorii Designér šperku roku. Letošní Cenu Ministerstva kultury ČR Designér roku získala za stůl XX (výrobce: Javorina), kolekci nábytku Manta (výrobce: mmcité1), židli Celine (výrobce: Freifrau) a židli Cocon (výrobce: Master & Master).

Cenu MPO Design pro export Výrobce roku obdržela firma Master & Master za židli Cocon (design: Lucie Koldová) a lavičku Steps (Herrmann & Coufal).

Další kategorie:
Módní designér roku – Jan Černý
Designér šperku roku – Eliška Lhotská
Grafický designér roku – Jan Matoušek
Fotograf roku – Michaela Karásek Čejková
Ilustrátor roku – Nikola Logosová
Objev roku – Vítek Škop

Do Síně slávy byla uvedena výtvarnice Květa Pacovská.

Kompletní výsledky najdete ZDE.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
Značky

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina