aktuality

Rodinné firmy budou moci používat značku “Česká rodinná firma”

Ilustrační foto
Aparatea728x90-drevmag-12-2021-aparatea-banner.gif
Aparatea350x90-anim
Aparatea728x90-drevmag-12-2021-aparatea-banner.gif
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

V březnu tohoto roku iniciovala Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) Živnostenský balíček 5+5, který míří na zjednodušení drobného podnikání. Dne 27.8. představili Živnostenský balíček ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a ministryně financí Alena Schillerová. Jde o desatero záměrů, včetně na ně navazujících konkrétních kroků a termínů, z čehož některé už jsou splněny.

1. Podpora rodinného podnikání

2. Jednodušší rozjezd

3. Změny v zákonech jen dvakrát ročně

4. Konec daňovým výjimkám

5. Jednotná databáze formulářů

6. Všechny povinnosti na jednom místě

7. Omezení statistických průzkumů

8. Jednodušší a nižší daně nejen pro malé firmy

9. Kompenzace exekučních nákladů

10. Vstřícnější stavební úřad

Generální ředitelka AMSP ČR Eva Svobodová k tomu mj. uvádí: „ Za AMSP ČR si nejvíce ceníme definice rodinného podnikání, jehož klíčový význam se pro české hospodářství zcela jistě potvrdí.“

Schválení definice rodinného podnikání („rodinná živnost” a „rodinná obchodní korporace”) vládou ČR letos v květnu bylo pro AMSP ČR završením jedné etapy podpory rodinného podnikání.

AMSP ČR odhaduje, že definici rodinného podnikání vyhoví více než 70 % malých a středních firem. Tzn. že rodinných by mohlo být více jak 924.000, které zaměstnávají cca 41 % všech zaměstnanců v ČR.

AMSP ČR připravila návrh pro vytvoření registračního místa pro české rodinné firmy a živnosti. MPO pověří registrací výbor složený ze zástupců MPO, AMSP ČR, Hospodářské komory a universitní platformy okolo rodinného podnikání. Zaregistrované firmy budou moci používat státem schválenou značku “Česká rodinná firma”. Vedle jasných pravidel k rozeznání, kdo je a není rodinnou firmou, registrační výbor schvaluje i etický kodex českého rodinného podnikání, který musí ctít firmy nesoucí tuto prestižní značku.

Ilustrační foto

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina