aktuality

Projektový deň drevostavieb

aparatea_728x90-banner-10-drevmag
Aparatea10-350x90-anim
aparatea_728x90-banner-10-drevmag
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Experimentálny študijný odbor Technik drevostavieb sa zmenil na riadny a začal byť žiadaným. Žiaci sa chcú pochváliť svojim záujmom a výsledkami štúdia. Na SOŠ drevárskej Zvolen sa uskutočnil v polovici júna už 3. ročník Projektového dňa drevostavieb.

Prváci prezentovali témy: Oliver Prenčuch „Typológia strešných konštrukcií“, Hana Baranová „Drevené kostoly na Slovensku“, Viktor Klimáček a Matej Bezák „Výroba drevostavieb s využitím CLT panelov“. Druháci sa nezapojili do prezentácií. Témy  prezentácií tretiakov: Tomáš Wilinger „Oblúková lávka do záhrady“, Jakub Daník „Záhradná chatka – technologické postupy výroby dielcov a montáže, statické prepočty“. Prezentácie štvrtákov: Šimon Panica „Energetické prezentovanie drevostavieb“, Markus Maruška „Realizácia prestrešenia vstupného schodiska ku kostolu v Starej Hute“ (pre zdravotnú indispozíciu žiaka, predniesla popis práce jeho triedna učiteľka Ing. Slávka Mošková).

Po prezentácii nasledovalo žiacke hlasovanie o najlepšiu predstavenú prácu. Cenu získala Hana Baranová, jediná žiačka celého študijného odboru na SOŠ drevárskej Zvolen. Štúdium Technik drevostavieb trvá 4 roky, absolventi získajú výučný list stolára a maturitné vysvedčenie.

 

Foto: Ceny za prezentácie odovzdal žiakom riaditeľ SOŠ drevárskej Zvolen Mgr. Pavel Laššák (vpravo), vedľa neho víťazka žiackeho hlasovania Hana Baranová

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina