aktuality

Škodu za desítky milionů korun způsobil požár pily v Mirkovicích

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Patrně technická závada byla příčinou rozsáhlého požáru, který v noci na 26. dubna vypukl v provozu pily Velimpex v Mirkovicích na Kaplicku.

Průzkum na místě požáru ukázal, že požár zasáhnul jeden celý výrobní komplex pily. Hořel objekt, ve kterém byla výrobna a také administrativní budova. Hořela i v těsné blízkosti uskladněná štěpka, piliny a desky na paletách.

„Rozvoj požárů byl natolik rychlý a intenzivní, že v zasaženém objektu hořelo prakticky všechno, od budovy jako takové, až po stroje, zařízení a vnitřní vybavení. V hořícím objektu naštěstí nikdo nebyl. Škodu způsobenou požárem v tuto chvíli odhadujeme v řádech desítek miliónů. Ve stejné výši se budou pohybovat uchráněné hodnoty, jelikož zasahujícím jednotkám se podařilo uchránit další budovy včetně již vysušeného nebo zpracovaného dřeva,“ uvedla tisková mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Firma Velimpex, která byla založena v roce 2000, ještě týž den zveřejnila informaci, že devastační požár její činnost nezastavil. „Příčiny se teprve vyšetřují, ale Velimpex ve své práci pokračuje a bude pokračovat i nadále,“ uvádí firma v krátké zprávě na svých webových stránkách.

Zdroj: HZS Jihočeského kraje

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina