aktuality

IBD vyhlásil další ročník soutěže INTERIÉR ROKU

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Institut bytového designu (IBD) vyhlásil další (už čtvrtý) ročník soutěže Interiér roku 2018. Soutěžit mohou profesionální interiéry z České republiky i Slovenska, které byly dokončeny v průběhu roku 2018. Uzávěrka přihlášek je 20. 2. 2019.

O vítězích rozhoduje osmnáctičlenná mezinárodní porota, kterou opět vede prof. akad. arch. Jiří Pelcl dr.h.c., prorektor Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Členkou poroty je rovněž např. nová radní Magistrátu hl. města Prahy, produkční a režisérka Hana Třeštíková.

Výsledky budou slavnostně oznámeny na závěr mezinárodního kongresu o designu, bydlení a architektuře Living Forum v úterý 2. 4. 2019, a to již tradičně v pražském Centru současného umění DOX. Jeho téma je tentokrát Luxus a budoucnost versus štěstí.

V rámci soutěže Interiér roku jsou každoročně oceněny výjimečné soukromé i veřejné interiéry navržené českými a slovenskými architekty, a to v sedmi kategoriích. Jejím cílem je popularizovat originální bydlení, stejně jako mimořádný design obchodů, veřejných prostor, hotelů nebo restaurací atp., a to zejména prostřednictvím masových médií.

Zásadním cílem soutěže Interiér roku je také motivovat designéry, architekty a tuzemské výrobce nábytku, ale rovněž stát se prostřednictvím erudovaného názoru odborné poroty jakýmsi inspiračním zdrojem pro širokou veřejnost.

Více informací na www.interierroku.cz.

Foto: Absolutní vítěz Interiér roku 2017 – Moderní dům ve tvaru srdce v Havlíčkově Brodě architektky Daniely Polubědovové

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina