technológie

Nový předřazený odlučovač CT s cyklonovou technologií od firmy Festool

Festool
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Inzerce

Velké množství prachu a třísky – vznikající například při broušení tmelu na sádrokartonu nebo při práci s horní frézkou – zanáší hlavní filtr mobilního vysavače a snižují sací sílu. Nový předřazený odlučovač CT se ukazuje jako ideální řešení, protože filtruje a zachycuje až 95 procent prachu, než se dostane do mobilního vysavače. Tím se zmenší zatížení hlavního filtru a je zaručena konstantně vysoká sací síla pro delší životnost mobilního vysavače.

Vysoký výkon

Díky cyklonové technologii nový předřazený odlučovač CT filtruje a zachycuje velkou část hrubého a jemného prachu, než se vůbec dostane do mobilního vysavače. „Díky použití speciální cyklonové technologie se nám podařilo spojit co možná nejkompaktnější konstrukci s vysokým stupněm odlučování. Nasátý vzduch nasycený prachem se v cyklonu změní na spirálový pohyb. Částice prachu tak narážejí na stěnu cyklonu a vlivem gravitace padají do sběrné nádoby hrubého odlučovače CT,“ vysvětluje Gerhard Grebing (vedoucí zkou­šek a řízení kvality). Tak lze vyfiltrovat a zachytit ve sběrné nádobě až 80 % minerálního prachu a až 95 % hrubého prachu a třísek – ještě než se vůbec dostanou do mobilního vysavače. Díky tomu se výrazně zmenší zatížení hlavního filtru vysavače a je zabezpečen konstantně vysoký odsávací výkon. Předřazený odlučovač CT je vhodný pro třídy prachu L a M.

Důmyslný pro komfortní každodenní použití

„Kromě vysokého výkonu je důležité také komfortní použití při každodenní práci,“ říká Grebing. „Z tohoto důvodu jsme při vývoji nového předřazeného odlučovače dbali na to, aby byl nejen dostatečně robustní pro náročné použití na stavbě, nýbrž také aby práce s ním byla pohodlná a bezpečná.“ Sběrné nádoby s kompaktními rozměry tak lze nejen jednoduše stohovat, nýbrž díky velmi dobré možnosti uchopení zabezpečují jednoduchou a čistou likvidaci velkého množství prachu. „Díky modulární konstrukci se nemusí přenášet velké, a tedy těžké nádoby, nýbrž se dají nosit, transportovat a čistit velmi jednoduše a pohodlně,“ popisuje Grebing. Aby bylo pohodlně vidět naplnění, nabízí Festool průhledné sběrné nádoby a odpadní vaky. To umožňuje mimořádně jednoduchou a bezprašnou likvidaci – vždy s přehledem o aktuálním naplnění.

Myslíme kompletně na všechno

Všechny mobilní vysavače CT 26/36/48 Festool lze dovybavit novým předřazeným odlučovačem CT a navzájem spojit pomocí systému SYS Dock. Přitom vůbec nezáleží na tom, zda se pracuje s čištěním AC nebo bez něj. V závislosti na použití lze předřazený odlučovač CT používat flexibilně. „Doporučujeme předřazený odlučovač zejména při práci s jemným minerálním prachem, který vzniká například při práci s bruskou Planex a Planex easy, diamantovou bruskou Renofix RG 130 a se sanačními frézkami Renofix RG 80 a RG 150. Také při práci s horní frézkou OF 2200, ruční okružní pilou HK 85, tesařskými řetězovými pilami a pilami na izolační materiály IS 330, SSU 200 a novou akumulátorovou pilou na izolační materiály ISC 240 vzniká velké množství hrubých třísek z frézování a řezání.“ Přídavná síťová zásuvka umožňuje připojení sací hadice plug-it nebo elektrického nářadí.

Nový předřazený odlučovač CT-VA lze zakoupit od září 2018 ve specializovaných prodejnách. Další informace získáte na www.festool.cz.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina