aktuality

Dřevostavby letí. FOR ARCH 2018 představí to NEJ z oboru

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Inzerce
Rok 2017 byl pro dřevostavby nejúspěšnější v historii ČR. Počty dokončených domů tohoto typu rostou 2,5krát rychleji než domy postavené tradičními technologiemi. Mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH představí ve dnech 18. až 22. září 2018 v areálu PVA EXPO PRAHA trendy, výrobce, odborníky, ale také bohatý doprovodný program. To vše dohromady poskytne komplexní pohled do aktuálního dění oboru i do jeho blízké budoucnosti.

Jak uvádí Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD), výstavba rodinných domů s nosnou konstrukcí na bázi dřeva zaznamenala loni meziroční růst 7,25 %. Jak potvrzují statistiky, podíl dřevostaveb na českém trhu, které byly ještě v 90. letech spíše ojedinělou záležitostí, sahá dnes k téměř 15 % celkového počtu výstavby rodinných domů.

V areálu letňanského výstaviště se sejdou pod jednou střechou odborníci, profesionálové z oblasti stavebnictví i laici, kteří plánují výstavbu dřevostavby jako svého domova. O svém budoucím bydlení mohou diskutovat s firmami jako např. ATRIUM, s.r.o., CELET s.r.o., DOMY D.N.E.S. s.r.o., NEMA spol. s r.o., RD Rýmařov s.r.o., VEXTA a.s. a další. Ve výběru správné firmy pomůže i ADMD, která sdružuje výrobce montovaných objektů bytové a občanské vybavenosti na bázi dřeva.

Stavební veletrh FOR ARCH věnuje dřevostavbám prostor v rámci Dne stavby, který se v PVA EXPO PRAHA koná v sobotu 22. září. Dojde i na odborné diskuze a rady. V rámci programu se bude konat blok přednášek věnovaný právě tématu dřevostaveb. Jedním z přednášejících bude Ing. Tomáš Hrdlička, jehož přednáška bude zaměřena na téma Revoluce ve stavebnictví: rok 2020. Další zajímavá přednáška na téma Kontrola kvality dřevostaveb a kontrola výstavby vašeho domu zazní na FOR ARCHu v podání Ing. Luboše Drahňovského z Výzkumného a vývojového ústavu dřevařského Praha. Komentované příklady kvalitních dřevostaveb od členů ADMD představí Ing. Lenka Trandová a na téma Jak, kdy a proč chránit dřevěné fasády, terasy a další dřevěné prvky z exteriéru domu nebo na zahradě bude hovořit Ing. Jitka Beránková, Ph.D. z Výzkumného a vývojového ústavu dřevařského Praha a další.

Návštěvníci budou moci využít také poradenské centrum s architekty a projektanty. K diskuzi nad tématy, které stavba každého domu přináší, budou připraveni Ing. Renata Böhmová a Ing. Pavel Nováček z kanceláře 2PROJEKTANTI. Tým projektantů doplní architekti Ing. arch. Markéta Knobová, Ing. arch. Klára Císařová a Ing. arch. Štěpán Svejkovský z ateliéru Mooza Architecture. Pro odborníky z oblasti stavebnictví, ale i pro laiky, kteří o dřevostavbě jako rodinném sídle uvažují, přinese stavební veletrh důležité informace, rady i kontakty. Více informací najdete na: www.forarch.cz

Generálním partnerem veletrhu je Skupina ČEZ.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina