aktuality

Známe další postupující družstva do finálového kola SUSO

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Ve dvou březnových termínech proběhla dvě postupová kola 22. ročníku Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO.

Postupové kolo pro region severní Morava se uskutečnilo ve dnech 9. a 10.3. 2018 na Výstavišti Černá Louka v Ostravě při výstavě Střechy a stavba a postupové kolo pro region východní Čechy a jižní Morava proběhlo v termínu 23. a 24. 3 2018 v Hradci Králové v KC ALDIS jako doprovodný program výstavy Stavba a zahrada.

Na výstavišti Černá louka se sešla velmi početná skupina truhlářů. Devět družstev předvedlo velmi zajímavou podívanou. Návštěvníci tak měli možnost vidět řemeslo truhlář, ale i zedník v té největší kvalitě přímo před očima. Nejvíce se vytáhla dvojice Miloš Míček a Jan František Pekař ze SŠNO Bystřice pod Hostýnem, kteří své pronásledovatele nechali za sebou s odstupem 20 bodů. Další umístění už bylo velmi těsné. Druhou příčku nakonec obsadili Jan Lorenc a Denis Špaňúr ze SŠ stavební a dřevozpracující, Ostrava a třetí místo patřilo Luboši Pavelkovi a Tomáši Koňaříkovi ze SPŠ stavební Valašské Meziříčí. „Mladí truhláři tu bývají velmi dobře připraveni. Je zde cítit, že chtějí, a hlavně umějí uspět. To se pak spolupracuje mnohem lépe, když cítíte zájem o řemeslo,“ pochvaloval si hlavní porotce oboru truhlář Libor Malý.

Ocenění Hvězda postupového kola v soutěžním oboru truhlář převzal zkušený účastník soutěže SUSO Otto Šimčík ze SŠNO Bystřice pod Hostýnem.

Při třetím postupovém kole v Hradci Králové mezi truhláři proběhlo vyrovnané klání. Centrální šatna v KC ALDIS praskala ve švech, neboť musela pojmout 11 týmů truhlářů (a 8 dvojic zedníků). Nejlépe si nakonec vedli Martin Kaščák a Václav Petříček ze SŠ řemeslná, Jaroměř. Těsně za nimi se umístila dvojice Václav Žák, Filip Janáček SOU nábytkářské a SOŠ, Liberec a pomyslný bronz si odvezli Pavel Šimánek a David Holeš ze SŠ řemesel a služeb, Děčín IV.

Ocenění za pedagogickou činnost pro školu nejlepší dvojice truhlářů si odvezl Martin Novák ze SŠ řemeslné, Jaroměř.

„Zájem mladých účastníků o soutěž ukazuje, že tradiční řemesla mají po letech opět mezi lidmi dobrý zvuk. Na soutěž se dorazili inspirovat také zástupci nových škol, které se zatím soutěže neúčastní, ale možná se připojí v dalších kolech nebo ročnících,“ neskrýval radost z rozvoje soutěže její manažer David Surmaj. Mladí řemeslníci předvedli velmi zajímavou podívanou, a tak měli návštěvníci možnost v obou kolech vidět na vlastní oči řemeslo truhlář i zedník v té nejvyšší kvalitě.

Také v letošním roce se soutěž těší partnerství krajů. Druhé postupové kolo zaštítil a finančně podpořil Moravskoslezský kraj, třetí kolo pak Královéhradecký kraj.

Více informací a výsledky soutěžního kola naleznete na www.suso.cz.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina