aktuality

Již za pár dní se všichni milovníci kvalitního designu opět sejdou v Letňanech!

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

DESIGN SHAKER, to nejsou jen zajímavé expozice jednotlivých studií a značek, ale také bohatý doprovodný program. Rozhovory, přednášky, workshopy, ale i udílení cen Nábytek roku 2018, budou probíhat v centru haly 3, DESIGN FRIENDLY MEDIA CAFÉ. Každý den přinese něco jiného.

Slavnostní čtvrteční opening v 15. hod. (22. 3.) zahájí na pódiu moderátor Pavel Anděl, který zde rovněž představí oceněné práce v rámci soutěže Nábytek roku 2018 tradičně pořádané Asociací českých nábytkářů. Letos proběhne její jubilejní 10. ročník a určitě je na co se těšit. Mezi přihlášenými nalezneme tradičně široké spektrum současných českých špičkových výrobků v oblasti výroby nábytku. Hlavním cílem ocenění je podpora nové tvorby v nábytkářské výrobě v České republice s důrazem na kvalitní design.

Opening zahájí Tomáš Kotrč – generální ředitel ABF, a.s. Hosty programu budou Ing. arch. Hana Medková, kurátorka letošního Design Shakeru, a dále designérka Iva Bastlová, která již tradičně připravuje téma Scéna. V rámci expozice budou představeny 4 aktuální směry v oblasti interiérového designu. Součástí openingu bude také tisková konference s představením celého souběhu jarních veletrhů, pod vedením Ing. arch. Marie Wohlrabové – ředitelky veletrhů. Taktéž promluví Pavel Basl – ředitel ProCeram a.s., který je hlavním partnerem přehlídky DESIGN V KOUPELNĚ.

Pátek 23. 3. se ponese v italském duchu. Doprovodný program bude plný workshopů a přednášek italských zástupců vystavovaných značek. Těšit se můžete mimo jiné na přednášku Marca Magniho, který představí unikátní patent společnosti Magniflex v oblasti spánkové regenerace – biometrickou postel Magni Smartech. Nový patent společnosti Magniflex byl poprvé představen na veletrhu CES v Las Vegas a nyní zde bude mít svoji evropskou premiéru.

Další osobností programu je i Paola Tanini, jedna z nejvýznamnějších italských produktových designérek současnosti. Pod její vedením vznikají jedinečné kousky koupelnového vybavení, které přinášejí do interiérů nevídanou eleganci a tradici. Nejen v Itálii značka DEVON&DEVON představuje luxus a kvalitu.

Dále se můžete těšit na přednášku ikony světového designu pro značku KARTELL. Dále představení značek PUNTO DESIGN, DESIGN FRIENDLY nebo informace od společnosti CASA MEDINIT, která do Prahy přiveze italské firmy.

Víkend 24. a 25. 3. bude patřit samotným designérům. Neváhejte a přijďte se zúčastnit některého ze zajímavých workshopů nebo si poslechnout příběhy a názory českých designérů. Za zmínku rozhodně stojí Jakub Zajíc, jenž je autorem projektu Vnitroblock a jehož časopis Forbes zařadil mezi významné osobnosti v žebříčku 30 pod 30. Snahou Jakuba a jeho parťáka Lukáše Žďárského je přetvářet zpustlé, opuštěné prostory v místa, která jsou plná života. Právě holešovický Vnitroblock je úspěšným příkladem jedné takové proměny. Kde bere inspiraci, jaké další projekty chystá a spoustu dalších otázek zodpoví v rámci „talks“ na Design shakeru. Za zmínku stojí také zajímavé přednášky od LUSITO, KARTOONS, DOVÝROBY a mnoho dalších, kteří doplní víkendový program. 

Letos poprvé je součástí veletrhu Design Shaker i speciální přehlídka DESIGN V KOUPELNĚ, která probíhá paralelně po celou dobu, a kde budou mít návštěvníci unikátní příležitost prohlédnout si novinky značek, které doposud vystavovali své produkty především v zahraničí.

Další informace získáte na www.designshaker.cz a www.designvkoupelne.cz.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina