aktuality

Lesy ČR odvedly do státní pokladny 3 miliardy korun – nejméně od roku 2013

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Lesy České republiky v roce 2017 odvedly do státního rozpočtu celkem 3,05 miliardy Kč. Byl to nejnižší odvod od roku 2013, kdy Lesy ČR začaly peníze do státního rozpočtu posílat.

„Stát má coby zakladatel podniku právo hospodařit s jeho ziskem. Do státní pokladny jsme v posledních pěti letech odvedli přes 29 miliard korun. Prostředky pochází z podnikatelské činnosti Lesů ČR,“ vysvětlil generální ředitel Lesů ČR Daniel Szórád. V roce 2016 to bylo 5,6 miliardy korun, v roce 2015 rekordní 8,2 miliardy korun, v roce 2014 pak 6,5 miliardy korun a v roce 2013 dalších 6 miliard korun.

Do roku 2015 byly v odvodu rozpouštěny rezervy ze zisků za 25 let, tedy za celou historii podniku. „Ty už tedy podnik do státního rozpočtu odvedl. Pro určování výše dalších odvodů je nyní podstatné aktuální hospodaření podniku. Tak tomu bude i při stanovení výše odvodu v roce 2018,“ uvedl Karel Buchta, ekonomický ředitel podniku, a dodal: „Předpokládáme, že půjde o nižší částku než v předchozích letech, ale zatím není stanovena“.

Zdroj: Lesy ČR

Ilustrační foto

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina