aktuality

Křeslo Alba od TONu získalo German Design Award 2018 Winner

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Celočalouněná kolekce Alba designéra Alexandera Guflera obdržela ocenění v první mezinárodní soutěži. Křeslo, které TON poprvé představil letos v dubnu na veletrhu Salone del Mobile, uspělo v soutěži German Design Award 2018. Odborná porota mu udělila titul Winner.

„Máme velkou radost, že kromě zákazníků zaujala Alba také odborníky. Cenu totiž udělují pouze projektům, které jsou pro německý a mezinárodní designový trh průlomové,“ uvedl Jan Juza, marketingový ředitel značky TON. Alba tuto podmínku bezpochyby splňuje. Její tvary totiž kombinují nadčasovost a zároveň řadu svěžích detailů. „Pojícím prvkem kolekce je tvar sedáku a nožní konstrukce z masivního dřeva. Na ni navazuje opěrka, která je vzadu prodloužena až pod úroveň spodní hrany oválného sedáku,“ popsal novinku její autor designér Alexander Gufler.

Kromě designu boduje Alba také komfortem. Při čalounění se totiž používají taštičkové pružiny a PUR pěna. Tato technologie umožňuje udržet tvar a pevnost sedáku i při intenzivní zátěži. Kromě domácností tak Alba obstojí i v restauračních či hotelových prostorách. Právě ty byly designérovi při tvorbě inspirací. „Pocházím z Itálie, proto zřejmě vyhledávám kvalitní jídlo, pití a podniky. Jejich atmosféra a filozofie mě u této kolekce plně inspirovala. Staví na prvotřídním materiálu a zpracování odborníky ve svém řemeslu. Stejně jako každá vyhlášená restaurace,“ řekl Alexander Gufler. Gastronomie se prolnula také do názvu novinky. Alba je totiž odkazem na italské město v oblasti Piemont, které je známé produkcí lanýžů.

Kromě křesla kolekce obsahuje také židli a lounge křeslo. Vyvíjela se celkem dva roky. „Po prvních návrzích se na kolekci nepracovalo u počítače, ale na dílně – testováním prototypů, kterých bylo hodně a výběrem nejlepších variant. Byla to symbióza, která obohatila obě strany – designéra i technology,“ dodává Gufler.

Alba armchair2

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina