aktuality

interzum 2017 – svět se potká v Kolíně nad Rýnem

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

interzum 15Nejlepší nápady a trendy pro nábytkářský průmysl, interiérové konstrukce a mobilní obytné prostory budou mít premiéru na interzum 2017 v Kolíně nad Rýnem od 16. do 19. května 2017. Více než 1600 vystavovatelů z přibližně 60 zemí se v 10 halách na ploše 200 000 m2 představí s řešeními, která budou určovat budoucnost trhu.

Letošní interzum se bude vyznačovat větší výstavní plochou i větším počtem prezentujících se firem. Výstavní plocha byla již na konci minulého roku téměř vyprodaná. Zasloužilo se o to i 150 nových vystavovatelů, kteří se postarali o 10% nárůst, přičemž ze zahraniční jich letos přijede o 35 % více než v roce 2015.

Kromě mezinárodní podpory a inovačních podnětů je to také ucelený a jasný koncept, který pomáhá veletrhu interzum být tak úspěšný. Rozdělení do tří segmentů zajišťuje jasně strukturovanou a komplexní prezentaci širokého spektra nábytkových a interiérových dokončovacích prvků. Kromě vystavovatelů a jejich inovací tvoří další zvýraznění v každém segmentu tzv. Piazze, tj. speciální výstavní plochy, které vyjadřují aktuální průmyslová témata a poskytují dokonalý a jedinečný zdroj inspirace a místo pro setkání.

Oproti předchozím ročníkům se letos trochu změnilo uspořádání hal. Veletrh bude tematicky rozdělen do tří sekcí: Textil & stroje budou rozloženy v halách 9, 10.1 a 11. Funkce & komponenty budou umístěny v halách 4, 5, 7, 8 a segment Materiály & příroda se bude nacházet v halách 6, 10.2 a 4.2.

Sekce Textil & stroje bude zaměřena na potahové materiály, textilie, kůže a s nimi související zpracovací stroje a zařízení. Zde se můžeme těšit také na zcela nové téma letošního roku: „Mobilní prostory“ je motto Piazza – a jak již název naznačuje, bude velmi zajímavé pro projektanty a prodejce mobilních interiérů, jako jsou obytné automobily nebo karavany. V blízkosti této přehlídky se budou nacházet známí dodavatelé z odvětví automobilového sektoru – zcela nová skupina vystavovatelů na interzum.

Individualita a udržitelnost jsou tématem sekce Funkce & komponenty. Budou se zde prezentovat společnosti, které vyvíjejí světelné systémy, nábytkové polotovary, kování, zámky a nábytkové komponenty. Na Piazza se letos bude všechno točit kolem tématu „upcycling“. Výzkumný pracovník v oblasti materiálů Dr. Sascha Peters bude demonstrovat, jak může nábytkářský průmysl přeměnit zdánlivě bezcenné materiály v nové výrobky a přispět tak k zachování zdrojů.

Sekce Materiály & příroda se jako vždy zaměří na více univerzální materiály, které nábytku zajišťují moderní a individuální design. Zvláštní důraz zde bude kladen na témata: udržitelnost, ochrana přírodních zdrojů, obnovitelné suroviny nebo koncepty „cradle to cradle“[1]. V této sekci budou poprvé 2 Piazze. Budou navrženy interiérovou designérkou Katrin de Louw a zaměří se na téma „Individualita“.

Aby bylo zajištěno, že návštěvníci neminou žádný z vrcholů veletrhu, bude vytvořen naváděcí systém „Sleduj červenou linku“: červená čára v letošním roce opět propojí jižní vstup (50 metrů od vlakového nádraží) se všemi důležitými stánky na veletrhu. Koncept, jehož název je inspirován logem interzum, povede návštěvníky systematicky přes všechny veletržní segmenty a pomůže jim získat organizovaný přehled o všem, co bude na veletrhu k vidění.

 


[1] Cradle to Cradle design je přístup, který na výrobky i výrobní proces klade maximální možné nároky. Design by měl umožňovat krátkodobé užití, pohodlí (ergonomický design) i estetický požitek s vědomím, že materiály přetrvají i po dosloužení výrobku. Suroviny tak cirkulují v nekonečném výrobním cyklu, kde neexistuje odpad. Za inspiraci si často bere přírodu, říkáme, že je biomimetický. Tento přístup k designu je nezbytný pro implementaci principů cirkulární ekonomiky. (Wikipedie)

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina