aktuality

Lounge křeslo Split od TONu získalo titul Red Dot

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

TON Split1mTON opět získal jedno z nejvýznamnějších světových ocenění za design. Po křeslu Merano, oceněném v roce 2011, patří od 1. 4. 2016 titul Red Dot také lounge křeslu z unikátní kolekce Split. Model designéra Arika Levyho společnost představila na loňském veletrhu Salone del Mobile v Miláně. Porotu zaujal v kategorii Produktový design, do které se v tomto roce přihlásilo rekordních 5214 výrobků.

TON Split2m„Od počátku byla moje myšlenka vzít minulost a převést ji do budoucnosti,“ popsal motiv při tvorbě kolekce Arik Levy, který se plně inspiroval tradičními výrobními postupy ručního ohýbání dřeva, které se v Bystřici pod Hostýnem používají od roku 1861. „Split se zrodil z myšlenky ohýbání. Ale ne způsobem, který se dělá obyčejně, ale dává mu nový tvar. Dřevo je rozděleno na dvě části a každá ohnuta jiným směrem,“ dodal Levy. Kolekce je tak první na světě, která ručně ohýbaný rozštěp masivního dřeva používá jako designový a zároveň plně funkční element.

Kromě lounge křesla do kolekce patří ještě židle, barová židle ve dvou výškách a křeslo.

Subtilní lounge křeslo má zvýšenou zádovou opěrku a komfortní ergonomii sedáku. Kromě detailu rozštěpeného dřeva je zajímavé také detailem švu na vrchní straně opěráku a područek, který zdobí speciální lemování. Jako materiál pro výrobu konstrukce se používá buk nebo jasan. K očalounění je možné si vybírat z pestré škály odstínů a materiálů.

Novinky budou představeny v Miláně

TON Leaf 1mKřeslo si bude možné prohlédnout na stánku TON také na letošním veletrhu Salone del Mobile v Miláně, který se koná od 12. do 17. dubna. Společnost zde bude vystavovat v hale 12 na stánku B3 C4 novou kolekci Leaf. Ta je svými tvary, materiálem i konceptem návratem k přírodě. „Kolekce odráží naši představu o stromech – pevný základ završený jemnými lístky. Tyto myšlenky jsme prvně adaptovali do podoby židle, tvořené nosnou konstrukcí z masivního dřeva a sedadlem s opěradlem z opticky lehké, tvarované překližky,“ představila koncept kolekce Gaia Giotti z designérského dua E-ggs. „Kromě vlastností stromů jsme se inspirovali i v jejich tvarech. Konkrétně listy, jejichž motiv můžete najít v průřezu zádové opěrky,“ dodala. Set zahrnuje ještě barovou židli ve dvou výškách a stůl.

TON Leaf 4V

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina