aktuality

Retrospektivní výstava Bořka Šípka v Tančícím domě

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Sipek Out Of LimitsUmělecká galerie Art Salon S v Tančícím domě v Praze uvádí retrospektivní výstavu českého výtvarníka a designéra Bořka Šípka s názvem Out Of Limits.

V nově zrekonstruovaném druhém patře Tančícího domu je ve velkolepé instalaci představeno téměř 200 děl od skleněných uměleckých objektů až po designové kousky nábytku, které autor vytvořil během posledních 20 let své tvorby.

„Baví mě dávat věcem duši, vytvářet ze zdánlivě podřadných a často jen praktických objektů naše hodnotné partnery. Objekty s duší nás oslovují a provokují k reakci – můžeme je nesnášet, nenávidět, odsoudit nebo obdivovat, milovat či se jich zmocnit. Mohou se stát doprovodem našeho každodenního i svátečního života,“ popisuje výstavu Bořek Šípek.

Návštěvníci výstavy mohou zhlédnout rozmanitou rodinu objektů – vázy, mísy, karafy, skleničky, lustry, porcelánové hrnečky, misky, talíře, židle, křesla, stoly, skříně, knihovny, lampy či svícny, které mají svou vlastní existenci, svůj charakter, jenž spojuje a drží pohromadě jejich autor, Bořek Šípek.

Výstava je přístupná denně od 10 do 20 hodin (Jiráskovo náměstí 6, Praha), a to až do 28.2.2016.
Základní vstupné na výstavu je 90 Kč.
Zvýhodněné vstupné pro studenty je 50 Kč.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina