aktuality

TON vstupuje do roku 2016 s třemi novinkami. Představí je na IMM

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

TON Moon1mPro nadcházející veletrh IMM v Kolíně nad Rýnem připravila společnost TON hned tři zcela nové produkty – Moon, Hexagon a Trapez. Poprvé si je bude možné prohlédnout na stánku B20/C21 v hale 11.1 od 18. do 24. ledna 2016.

Kromě Michala Riabiče, který pro společnost již několik úspěšných produktů navrhl, TON na novinkách poprvé spolupracoval také se studii z Německa a Španělska.

Moon
design: Michal Riabič, SK
„Set Moon zahrnuje židli a křeslo s nenápadným designem, které však díky velkému důrazu na ergonomii, kladeného od samého začátku vývoje, poskytují výjimečný komfort sezení,“ říká o novince její designér, Michal Riabič. Obě varianty modelu jsou celočalouněné a vyrobené z masivního dřeva. U křesla jsou pak konzervativní tvary oživeny zajímavým řešením područek, které vyrůstají jen ze zadní části konstrukce. „Návrh je určen klientům, kteří mají rádi redukované formy a kvalitní sezení,“ dodává Riabič.

TON Moon2

Hexagon
design: Yonoh, ES
Srdce stolu s centrální podnoží tvoří šestiúhelníková litinová základna, dokončená černou barvou. „Je inspirována industriálními prvky z osmdesátých let, které se náš návrh snaží posunout k současnému pojetí designu,“ popsala Clara del Portillo z tvůrčího dua Yonoh. Středový tubus udává Hexagonu dvě výšky – klasickou jídelní a také barovou. Zákazník si pak při výběru může pohrát s volbou materiálu či tvarů vrchního stolového plátu.

TON Hexagon

Trapez
design: designschneider, DE
„Inspirace pro návrh novinky vychází z jejího názvu. Zahrnuje jak jasně stanovený geometrický tvar, tak i vysutou hrazdu, která asociuje dokonalou souhru a nulovou gravitaci,“ říká o stolu designér Michael Schneider. Do návrhu tak zakomponoval lehkost, stylovost, nadčasový vzhled a funkčnost. Trapez totiž díky úzkému plátu dopřává při sezení nadstandartní prostor. Stabilitu a pevnost zase zaručují šikmo posazené nohy, připomínající profil křídla letadla.

TON Trapez

Společně s novinkami se na stánku TONu na IMM objeví také kolekce Split, Merano, Delta, Bloom či klasická, ručně ohýbaná řada. „Do Kolína přivezeme i nový hlavní katalog, platný pro nadcházející dva roky. Jeho obsah dává fotografiemi nahlédnout nejen do aktuální nabídky produktů, ale také do výrobních prostor naší továrny,“ doplňuje Jan Juza, ředitel marketingu TON.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina