archív aktualít rok 2015

Opětovný nárůst obratu skupiny EGGER

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

EGGER 2mJako úspěšný hodnotí svůj fiskální rok 2014/2015, ukončený k 30. dubnu, skupina EGGER. Díky důsledné inovační strategii a plánovaným investicím potvrdil rakouský výrobce materiálů na bázi dřeva, zaměstnávající v rámci skupiny na 7400 pracovníků, svou úspěšnou a expandující pozici na trhu.

Důsledným dodržováním svého hesla „Více ze dřeva“ docílila skupina EGGER svým celosvětovým obratem ve výši 2,26 miliard euro nového vrcholu. K nárůstu obratu o 2,1 % ve srovnání s předchozím rokem přispěla především oblast dekorativních a deskových materiálů, a to zejména na trzích ve Velké Británii, Německu, Itálii a ve střední a východní Evropě.

„Všech našich 17 výrobních závodů vykazovalo v minulém fiskálním roce plné vytížení. Velmi nadějně se v průběhu posledních dvanácti měsíců vyvíjejí naše závody v západní Evropě. S podporou stabilních trhů se surovinami jsme měli příležitost využít pozitivní vývoj poptávky ve Velké Británii, Německu a východní Evropě. I přes obtížné tržní prostředí se našemu francouzskému týmu podařilo rozšířit objem i ziskovost obchodů díky zvýšení podílu na trzích a dalšímu odbytu ve Španělsku, Itálii, Německu a zemích Beneluxu. Také ve východní Evropě je vývoj stabilní. Výpadky na Ukrajině vyvažují přírůstky téměř na všech ostatních trzích,“ bilancuje Thomas Leissing, mluvčí vedení skupiny, který je zodpovědný za finance, správu a logistiku.

Negativní dopad na průběh regionálních obchodů měly v loňském roce politická krize i pohyby měnových kurzů v Rusku, stejně jako obtíže tržního prostředí v divizích stavebních výrobků a podlah.

EGGER 1mŘádově tři čtvrtiny (75,1 %) obratu utrženého v období 2014/2015 jdou na vrub divize Deskových a dekorativních materiálů, která dosáhla v porovnání s předešlým rokem navýšení obratu +4,2 %. Pokles tržeb zaznamenala naproti tomu divize Podlah s výsledkem -6,5 %. Tento vývoj je obrazem důsledného strategického vyhodnocení, na jehož základě firma EGGER odešla z nevýnosných trhů laminátových podlah. Nadějný trend vývoje zaznamenává v této divizi nově zavedená kolekce laminátových podlah EGGER 2015–2017.

V divizi Stavebních výrobků (OSB a řezivo) klesl ve srovnání s předchozím rokem celkový obrat o 5,6 %. Důvodem jsou nadměrné kapacity OSB desek na trhu. U OSB desek 2014/2015 sice došlo k množstevnímu nárůstu +5,3 %, speciálně ve střední a východní Evropě výrazně klesající ceny však znamenaly v této oblasti pokles obratu.

Kurz pro další stabilní rozvoj nastavila společnost EGGER realizovanými investicemi ve výši 263,3 mil. euro. Podíl 60,3 mil. euro představují udržovací investice, 203 mil. euro bylo použito pro rozvoj.

EGGER 3mPrvním krokem rozsáhlého investičního projektu je nedávno spuštěná linka na výrobu podlah v ruském Gagarinu. V další fázi bude v nejmladším závodě skupiny EGGER vybudováno vysoce moderní výrobní zařízení pro MDF desky s uvedením do provozu v druhé polovině roku 2016. Výrobní kapacita MDF desek se bude v první fázi výstavby pohybovat okolo 350 000 m3 ročně. Investice je naplánována v celkovém objemu 200 mil. euro, z toho polovina půjde na výstavbu a infrastrukturu.

Zdroj: TZ EGGER

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina