archív aktualít rok 2013

Vítězství po dvou letech opět získali domácí

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Soutez calouniku2013 1mVe dnech 22. a 23. listopadu 2013 proběhl 3. ročník Mistrovství ČR s mezinárodní účastí v oboru vzdělávání 33-59-H/01 Čalouník. Soutěž odborných dovedností, kterou vyhlásil Cech čalouníků a dekoratérů a organizačně zabezpečila Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy, se konala na brněnském výstavišti u příležitosti Veletrhu středních škol.

O hodnotné ceny od partnerů soutěže se utkalo šest dvojčlenných družstev z pěti českých a jedné slovenské školy. Původně přihlášené sedmé družstvo se kvůli nemoci z účasti omluvilo.

Soutez calouniku2013 2mV rámci teoretické části soutěžící v testu odpovídali na 20 znalostních otázek, v praktické části rozdělené do dvou dnů pak měli za úkol během 8 hodin vyrobit francouzský válec (který byl součástí zadání i minulého ročníku) a očalounit podnožku pro odpočivné sezení.

Soutez calouniku2013 3mČasový limit splnili všichni, někteří v dostatečném předstihu, avšak s rozdílnou kvalitou. Čtyřčlenná hodnoticí komise v čele s Ing. Helenou Prokopovou, cechmistrem Cechu čalouníků a dekoratérů, hodnotila nejen přesnost provedení a vzhled hotových výrobků, který je pro finální čalouněný výrobek rozhodující, ale i jednotlivé operace v průběhu výroby, jako je příprava jednotlivých dílů, přesnost měření, technické postupy dílčích operací nebo faktory ovlivňující bezpečnost práce.

Ohodnocené průběžné výkony mladých čalouníků pak určily vítěznou dvojici Michaela Oulehlová a Kryštof Srnec ze Střední školy stavebních řemesel Brno-Bosonohy. Po dvou letech tak opět zvítězili svěřenci pořádající školy. Druhé místo obsadil Petr Klodner s Jindřichem Jonášem ze Středního odborného učiliště nábytkářského v Liberci a na třetí pozici se umístila Adéla Simonová a Adriena Csocsová z Integrované střední školy technické Vysoké Mýto.

Soutez calouniku2013 4mVšechna tři vítězná družstva si kromě medailí a diplomů odvezla domů také hodnotné ceny v podobě profesionálního čalounického nářadí od partnerů soutěže, jako např. pneumatické a ruční sponkovačky, kufříky se základním nářadím aj. Kromě toho získali hodnotné odborné publikace a od hlavního mediálního partnera soutěže roční předplatné časopisu Dřevařský magazín. Všichni účastníci pak byli odměněni dalšími drobnými pozornostmi.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina