archív aktualít rok 2013

Vítězství po dvou letech opět získali domácí

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Soutez calouniku2013 1mVe dnech 22. a 23. listopadu 2013 proběhl 3. ročník Mistrovství ČR s mezinárodní účastí v oboru vzdělávání 33-59-H/01 Čalouník. Soutěž odborných dovedností, kterou vyhlásil Cech čalouníků a dekoratérů a organizačně zabezpečila Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy, se konala na brněnském výstavišti u příležitosti Veletrhu středních škol.

O hodnotné ceny od partnerů soutěže se utkalo šest dvojčlenných družstev z pěti českých a jedné slovenské školy. Původně přihlášené sedmé družstvo se kvůli nemoci z účasti omluvilo.

Soutez calouniku2013 2mV rámci teoretické části soutěžící v testu odpovídali na 20 znalostních otázek, v praktické části rozdělené do dvou dnů pak měli za úkol během 8 hodin vyrobit francouzský válec (který byl součástí zadání i minulého ročníku) a očalounit podnožku pro odpočivné sezení.

Soutez calouniku2013 3mČasový limit splnili všichni, někteří v dostatečném předstihu, avšak s rozdílnou kvalitou. Čtyřčlenná hodnoticí komise v čele s Ing. Helenou Prokopovou, cechmistrem Cechu čalouníků a dekoratérů, hodnotila nejen přesnost provedení a vzhled hotových výrobků, který je pro finální čalouněný výrobek rozhodující, ale i jednotlivé operace v průběhu výroby, jako je příprava jednotlivých dílů, přesnost měření, technické postupy dílčích operací nebo faktory ovlivňující bezpečnost práce.

Ohodnocené průběžné výkony mladých čalouníků pak určily vítěznou dvojici Michaela Oulehlová a Kryštof Srnec ze Střední školy stavebních řemesel Brno-Bosonohy. Po dvou letech tak opět zvítězili svěřenci pořádající školy. Druhé místo obsadil Petr Klodner s Jindřichem Jonášem ze Středního odborného učiliště nábytkářského v Liberci a na třetí pozici se umístila Adéla Simonová a Adriena Csocsová z Integrované střední školy technické Vysoké Mýto.

Soutez calouniku2013 4mVšechna tři vítězná družstva si kromě medailí a diplomů odvezla domů také hodnotné ceny v podobě profesionálního čalounického nářadí od partnerů soutěže, jako např. pneumatické a ruční sponkovačky, kufříky se základním nářadím aj. Kromě toho získali hodnotné odborné publikace a od hlavního mediálního partnera soutěže roční předplatné časopisu Dřevařský magazín. Všichni účastníci pak byli odměněni dalšími drobnými pozornostmi.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina