aktuality školy

Súťaž odborných zručností Skills Slovakia – Stolár 2024

Skills-Stolar-SNV
Súťažiaci vyrábali vysokú drevenú sedačku podľa výkresovej dokumentácie. Foto: archív SOSD SNV
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Sdílejte článek snadno se svými přáteli.

V dňoch 14. a 15. 3. 2024 sa v školských dielňach Strednej odbornej školy drevárskej v Spišskej Novej Vsi uskutočnilo regionálne kolo 7. ročníka súťaže odborných zručností Skills Slovakia v odbore Stolár.

Súťaže sa zúčastnili študenti 1.–3. ročníka SOŠ drevárskej Spišská Nová Ves; Spojenej školy Stará Ľubovňa, SOŠ technickej, Kukučínova 23, Košice; SOŠ technickej Prešov; SOŠ technickej Michalovce a SUPŠ a HN Hradec Králové z Českej republiky.

Úlohou súťažiacich bolo okrem vedomostného testu aj zhotovenie drevenej sedačky podľa výkresovej dokumentácie. Konštrukcia obsahovala rôzne spoje – čap, rozčap, preplátovanie, kolíkové spoje a to všetko v šikmých dielcoch nôh a priečok. Aj keď už bola časť dielcov pripravená, každý súťažiaci musel sám vyrobiť všetky spoje na presnosť, dielce zmontovať, vybrúsiť a dodržať časový harmonogram. Odborná porota hodnotila presnosť spojov a rozmerov, precíznosť, povrchovú úpravu a celkové prevedenie.

Výsledky súťaže jednotlivcov:

  1. miesto: Viktor Zajac, SOŠ drevárska, Spišská Nová Ves, 119 b.
  2. miesto: Valentín Majerčák, SOŠ drevárska, Spišská Nová Ves, 114 b.
  3. miesto: Michal Fořt, SUPŠ a HN, Hradec Králové, 103 b.

Výsledky súťaže družstiev:

  1. miesto: SOŠ drevárska, Filinského 7, Spišská Nová Ves
  2. miesto: Střední umělecko průmyslová škola hudebních nástrojů a nábytku, Hradec Králové
  3. miesto: SOŠ technická, Volgogradská 1, Prešov

Súťaž podporili a sponzorovali Zväz spracovateľov dreva Slovenskej republiky, ktorý zastupoval Ing. Igor Patráš, a firma Hybox, s.r.o., Banská Bystrica, ktorá zastupuje značku Mafell.

Víťazom blahoželáme a prajeme veľa šťastia a zručnosti v celoslovenskom finále Skills Slovakia – Stolár 2024 vo Zvolene. Foto: archív SOSD SNV

Zdroj: SOSD SNV

Sdílejte článek snadno se svými přáteli.
cs_CZČeština