technológie

MAFELL na veletrhu WOODTEC 2023

Technologie_Mafell
Horní frézka MAFELL LO 55. Foto: archiv MAFELL
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Inzerce

MAFELL je pravidelným vystavovatelem tohoto veletrhu, a tak ani tentokrát zde nemůže chybět… Na svém stánku představí téměř kompletní sortiment elektronářadí pro tesaře a truhláře včetně rozsáhlého příslušenství.

Premiéru na našem trhu bude mít i nejžhavější novinka z produkce – horní frézka MAFELL LO 55. Tento velmi kompaktní stroj v systému ERGO-BALANCE dostal do výbavy řadu nových vylepšení a detailních řešení, která značně zefektivňují a usnadňují práci.

V prvé řadě je to možnost výměny nástroje bez potřeby jakéhokoliv nářadí – stačí vyklopit páčku, vyměnit nástroj a páčku zaklapnout zpět… Podobně je tomu i u nastavení dorazu hloubky frézování. Navíc jsou obě páčky „zapuštěny“ do těla stroje a nikde tak nevyčnívají… Pracovní prostor je nově osvícen LED světlem což usnadňuje kontrolu při práci.

Jedinečnou novinkou, která je poprvé použita právě u tohoto stroje, je funkce „DEBOOST“. Kliknutím na tlačítko umístněné v dosahu palce ruky se aktuálně nastavené otáčky nástroje sníží o 30 %, opětovným stisknutím se pak vrátí na původně nastavenou hodnotu. Tato funkce je využitelná v případě přechodu z podélného frézování na frézování kolmo na vlákna kde by v případě vyšších otáček docházelo k „pálení“ dřeva…

Hloubku frézování lze velmi jednoduše přenastavit stisknutím tlačítka PERMAFIX umístěného na madle stroje. Uvolněním tlačítka je výška hned pevně zafixována… Doplněn je i doraz se třemi nastavitelnými výškami pro možnost rychlé změny standardních hloubek frézování.

Stroj je vybaven novou elektronikou IPC (MAFELL Inteligent Power Control). Ta zajišťuje ochranu proti opětovnému spuštění a přetížení stroje, udržuje neměnné otáčky při zatížení. Vše je názorně zobrazeno pomocí barevných LED na těle stroje. Nový je i stůl stroje, ve kterém je přímo integrována hubice pro napojení odsávání. Na spodní straně je pak osazení, do kterého lze zafixovat různé kopírovací kroužky, opět bez potřeby jakéhokoliv nástroje.

Stroj má samozřejmě i další vylepšení – rádi Vám je představíme osobně na veletrhu WOODTEC na stánku firmy MAFELL. Všichni jste srdečně zváni!

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
Značky
sk_SKSlovenčina