materiály

ABS hrany se světlými dřevodekory

Materialy_Ostermann
Tady byla použita ABS hrana Ostermann Modřín horský hnědý struktura dřeva. Díky realistické hře světlejších a tmavších míst je povrch nábytku dynamický, aniž by přitom působil dominantně na velkých plochách. Foto: archiv Ostermann
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Inzerce

V současné době vídáme čím dál častěji dřevo světlejších odstínů, jako je modřín, jasan, javor nebo bříza. Tento trend bude dál pokračovat. Koneckonců světlé dřevo našim domovům přidává na útulnosti. Jak je dobře, že Ostermann má mnoho různých ABS nábytkových hran se světlými dřevodekory…

Světlé dřeviny lze různě kombinovat. Jsou skvělou volbou k právě žádaným dekorům supermat uni v decentních odstínech modré či šedé. A dokonalou harmonii vytvářejí s trendovou černou barvou. V kombinaci s právě jmenovanými barvami vzniká dnes tolik oblíbený skandinávský styl bydlení: Nábytek ze světlých dřevin, nenápadné barvy na stěnách a textiliích, akcenty s černými kovovými prvky. Pro realizaci na nábytku Ostermann doporučuje ABS hrany Frêne Scandinave struktura dřeva, Mainau bříza miniperlička, Královský javor miniperlička nebo hranu Lyon jasan pískově béžová struktura dřeva. Kdo na dekoru preferuje trochu více žilkování, měl by použít ABS hranu Modřín horský hnědý struktura dřeva. Díky realistické hře světlejších a tmavších míst je povrch nábytku dynamický, aniž by přitom působil dominantně na velkých plochách.

Všechny uvedené nábytkové hrany má Ostermann ve standardních rozměrech 23, 33, 43 a 100 a v tloušťkách 1 nebo 2 mm. Přehled uvedených hran najdete též po zadání termínu „#světlédřevo“ na webové stránce www.ostermann.eu.

Materialy_Ostermann_02

Na tomto obrázku vidíme ABS hrany Ostermann Frêne Scandinave struktura dřeva (vlevo nahoře), Mainau bříza miniperlička (vlevo dole), Královský modřín miniperlička (vpravo nahoře) nebo hranu Lyon jasan pískově béžová struktura dřeva (vpravo dole)

Specialita: ABS hrana Modřín horský hnědý struktura dřeva
Modřín náležející k borovým rostlinám je už něco docela zvláštního. Patří k nejtvrdším jehličnanům a má univerzální použití jako dřevo pro výrobu konstrukcí a nábytku. Pro barvu a strukturu dřeva je charakteristické pravidelné střídání světlého jarního dřeva a ostře ohraničeného, tmavšího letního dřeva. Protože pravé modřínové dřevo působením světla výrazně tmavne, osvědčilo se při výrobě nábytku použít ABS hranu Modřín horský hnědý struktura dřeva. Do hloubky kartáčovaný dekorovaný povrch navíc umocňuje zážitek při doteku nábytku, do prostoru tím vnáší i charakter a autentičnost.

Materialy_Ostermann

ABS hrana Ostermann Modřín horský hnědý struktura dřeva. Foto: archiv Ostermann

Jasan: ABS hrana Frêne Scandinave
Všem, kteří si přejí u světlého nábytku skandinávský vzhled, doporučují odborníci z Ostermann světlounkou hranu Frêne Scandinave. Dekor hrany svým decentním designem kombinuje vlastnosti klasického jasanu s typickou skandinávskou světlostí.

Bříza: ABS hrana Mainau bříza mini­perlička
Březové dřevo je jako stvořené pro světlý a příjemný trend v bydlení. Bříza hraje ve Skandinávii důležitou roli při výrobě nábytku. Svým sotva znatelným žilkováním a nažloutlou barvou nabízí ABS hrana Mainau bříza miniperlička obzvláště světlé a elegantní řešení pro výrobu bytového nábytku ve skandinávském stylu.

Javor: ABS hrana Královský javor miniperlička
Kdo dává přednost hraně s filigránským žilkováním, měl by použít variantu Královský javor miniperlička. Jemná hra něžných světle hnědých linií s mírným nádechem do červena obohacuje světlou základní barvu hrany o dynamičnost, aniž by přitom působila jakkoli dominantně. Výsledkem je klasický dekor javoru, který působí velmi přirozeným dojmem.

Jasan: Lyon jasan pískově béžová struktura dřeva
Hrana v barevném odstínu Lyon jasan pískově béžová získává díky jemnému žilkování dřeva jasanu decentní, přesto však teplou barvu. Zásluhou lehkého nádechu šedé lze tuto hranu dobře kombinovat s nenápadnými šedými barevnými odstíny, ale i výraznějšími nazelenalými či namodralými uni dekory.

OSTERMANN

Kontakty:

Ostermann Česko spol. s r. o.
Lomnického 1705 / 9
CZ-140 00 Praha 4 – Nusle
tel.: +420 255 717 371
fax: +420 255 717 373
e-mail: prodej.cz@ostermann.eu, prodej.sk@ostermann.eu
www.ostermann.eu

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
Značky
sk_SKSlovenčina