aktuality

33. sněm Hospodářské komory České republiky

Snem_HKCR
Vicepremiér, ministr průmyslu a obchodu a dopravy, Karel Havlíček na 33. sněmu Hospodářské komory České republiky. Foto: Ing. Helena Prokopová
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Při striktním dodržování přísných epidemiologických opatření a za účasti vzácných hostů: předsedy Senátu RNDr. Miloše Vystrčila, předsedy Poslanecké sněmovny Mgr. Radka Vondráčka, místopředsedy vlády, ministra průmyslu, obchodu a dopravy doc. Ing. Karla Havlíčka Ph.D. MBA, prof. PhDr. Petra Fialy Ph.D. LL.M. z koalice SPOLU, Ing. Martina Jiránka za koalici Piráti a STAN, náměstka hejtmana Jihomoravského kraje Ing. Jana Zámečníka, primátorky města Brna JUDr. Markéty Vaňkové a předsedy Krajské hospodářské komory Jižní Moravy Ing. Michala Štefla, probíhal na brněnském Výstavišti ve čtvrtek 16. 9. 2021 již 33. sněm Hospodářské komory České republiky.

Po slavnostním zahájení představil prezident Hospodářské komory Ing. Vladimír Dlouhý návrhy, představy i požadavky živnostníků a podniků k formování a realizaci hospodářské politiky nové vlády, apeloval na reformu vzdělávacího systému, včetně vytvoření systému celoživotního vzdělávání a na užší spolupráci škol s podnikateli. Uvedl, že na trhu práce se projevuje nesoulad mezi potřebami podnikatelů a nabídkou absolventů, a proto je třeba, aby stát začal monitorovat potřeby pracovního trhu, tedy koho zaměstnavatelé potřebují, v jaké pozici a s jakou kvalifikací. Prezident HK ČR zdůraznil, že o nových profesních kvalifikacích v Národní soustavě kvalifikací nemohou rozhodovat úředníci MŠMT, nýbrž podnikatelé. Vyslovil poděkování vládě, že se podařilo doslova a do písmene protlačit ke schválení vládou Mistrovskou zkoušku. Mistrovskou zkoušku řemeslníci již velmi vyhlížejí (už 7 let …), slibují si od ní zvýšení prestiže řemeslných oborů a kariérní růst řemeslníků. Prezident Dlouhý požádal přítomné politiky napříč politickým spektrem aby, když tato věc již nestihne projít legislativním procesem před volbami, o urychlené schválení v novém Parlamentu.

S projevy vystoupili všichni přítomní hosté. Vicepremiér Karel Havlíček nejprve poděkoval podnikatelům za zvládnutí pandemie, zdůraznil potřebu Mistrovské zkoušky pro řemeslníky, vysvětlil konkrétní způsob podpory technického vzdělávání dětí, získávání praktických zkušeností. Přesně definoval potřebu investic do dopravní infrastruktury, vědy a výzkumu, ekologie, podpory života na venkově včetně státní podpory malých vesnických obchodů aj.

Odpolední část 33. sněmu HK ČR již byla výhradně pracovní, hodnotící a přípravná na rok 2022.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina