výstavy

Interzum 2021 se přesouvá do online prostoru

Interzum
„Normální“ podoba veletrhu Interzum by se na výstaviště v Kolíně nad Rýnem měla vrátit až v roce 2023. Letos se vystavovatelé i návštěvníci musí spokojit jen s jeho online verzí interzum@home
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Dlouho očekávané rozhodnutí o podobě letošního mezinárodního veletrhu pro dodavatele materiálů a komponentů pro nábytkářský průmysl Interzum 2021 bylo oznámeno 10.2. Původně naplánovaný termín 4.–7. 5. 2021 zůstává sice nezměněn, co se ale zásadně mění, je koncept veletrhu. Zatímco ještě před měsícem zvažovaná klasická fyzická prezentace firem se na výstaviště v Kolíně nad Rýnem vrátí až v roce 2023, letošní ročník se uskuteční pouze na digitální platformě s názvem interzum@home.

„To, co naši vystavovatelé nyní potřebují, je jistota plánování. Vzhledem k tomu, že se situace pandemie nadále vyvíjí tak dynamicky a v úzké spolupráci s tímto odvětvím jsme se rozhodli uspořádat Interzum 2021 jako čistě digitální událost. Koncept veletrhu jsme již na počátku záměrně navrhli tak, aby nám kdykoli umožnil přechod z hybridní na digitální formu,“ říká o posledním rozhodnutí provozní ředitel společnosti Koelnmesse Oliver Frese a dodává: „S naším digitálním řešením interzum@home nabízíme dodavatelům pro nábytkový a interiérový design vysoce atraktivní platformu pro prezentaci jejich inovací na digitální globální scéně, kterou lze nepochybně považovat za nejmodernější.“

Rozhodnutí o uspořádání veletrhu alespoň v online podobě zdůvodňuje Dr. Andreas Hettich, předseda poradního výboru Interzum: „V této mimořádné době nám platforma interzum@home poskytuje optimální způsob, jak překlenout tuto propast až do Interzum 2023. To je ze strany odvětví velmi vítané. Digitální platforma nám umožňuje představit naše produkty a inovace širokému publiku a docílit tak maximálního dosahu, i když rozhodně nemůže nahradit fyzický veletrh.“

Svoji účast na digitálním veletrhu interzum@home již potvrdili hlavní lídři na trhu s nábytkovými komponenty v čele se společnostmi Hettich, Blum, Häfele a Vauth-Sagel.

Digitální nástroje zajišťují maximální dosah

Cílem digitální platformy je maximalizovat celkový dosah v současné situaci: rozvoj nových mezinárodních kontaktů je stejně důležitý jako udržování kontaktů se stávajícími zákazníky. „V budoucnu bude digitální dosah zohledněn jako nové a další kritérium úspěchu pro všechny naše veletrhy,“ říká ředitel Interzum Maik Fischer. „Interzum@home do značné míry žije z networkingu1 a pro net­working: dává vystavovatelům a návštěvníkům například možnost identifikovat přesně tu správnou osobu pro jejich osobní podnikání ze všech zúčastněných. Vizuální Discovery Graph je velmi jednoduchý, zábavný a interaktivní nástroj pro vyhledání příslušných kontaktů a společností – buď prostřednictvím sítí, osobních kontaktů nebo shody se specifikovanými zájmy,“ pokračuje Fischer.

Kromě networkingu se ale interzum@home samozřejmě zaměří také na produkty a postřehy. Showroom digitálních vystavovatelů, vystoupení na produktové scéně, kulaté stoly a virtuální kavárny jsou jen některé z mnoha možností prezentace produktů a řešení, znalostí a trendů. I navzdory koronavirové pandemii to umožní, že se Interzum dostane ke globálnímu publiku na všech kontinentech na Zemi.

Balíčky digitální účasti

Během několika příštích týdnů bude veletržní tým mimo jiné pořádat webináře s živými demonstracemi pro různé trhy, aby představil funkce a možnosti poskytované digitální platformou naživo. Kromě toho je na webových stránkách Interzum k dispozici množství informací o všech aspektech interzum@home. Tým Interzum se zavázal poskytovat nejlepší možnou podporu a pomáhat všem společnostem účastnícím se interzum@home s implementací optimální prezentace.

1 Networking je označení pro vytváření vztahů mezi lidmi, vzájemnou výměnu informací a udržování osobních kontaktů, vedoucí k vytvoření sítě konexí. V kontextu s online formou veletrhu znamená networking síťové sdílení informací mezi „vystavovatelem“ a „návštěvníkem“.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina