aktuality

Jak souvisí Interiér roku s pocitem štěstí?

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Do soutěže Interiér roku se mohou hlásit architekti a interiéroví designéři z Čech i Slovenska, a to až do 20. února. Ti nejšťastnější získají v sedmi kategoriích ocenění navržené známým designérem Rony Pleslem. To však není jediná souvislost. Vítězové budou totiž už tradičně vyhlášeni na kongresu o bydlení, designu a architektuře Living Forum, jehož letošním tématem je „Luxus a budoucnost versus štěstí“.

Living Forum se bude opět konat v pražském Centru současného umění DOX (2.4.2019) a celý den bude vyplněn osmnácti zajímavými přednáškami na výše uvedené téma. Z Belgie dorazí například doktorka Ann Petermansová, která vyučuje na Hasselt University, kde se svým týmem dokončila výzkum sledující vliv designu interiéru na subjektivní pocity štěstí. Je členkou společnosti Design & Emotion Society a ředitelkou Design Research Society. Mezi přednášejícími bude také architekt holandské královské rodiny Rob Van Beek a řada dalších neméně zajímavých osobností.

O vítězích čtvrtého ročníku soutěže Interiér roku rozhoduje opět osmnáctičlenná mezinárodní porota, kterou vede prof. akad. arch. Jiří Pelcl dr.h.c., prorektor Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Členkou poroty jsou také například produkční a režisérka Hana Třeštíková, malíř David Saudek, výtvarník Pasta Oner nebo proslulý portugalský architekt Luís Rebelo de Andrade.

Záštitu nad aktuálním ročníkem převzali mj. předseda Senátu Parlamentu České Republiky, ministr kultury ČR, Ministerstvo průmyslu a obchodu nebo Magistrát hl. města Prahy.

Více na www.interierroku.cz.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina