aktuality

Společně směrem k budoucímu Xylexpo!

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Xylexpo TK1mTo bylo hlavní poselství několika projevů přednesených na tiskové konferenci, uspořádané k mezinárodnímu veletrhu dřevozpracujících technologií a dodavatelů do nábytkářského průmyslu Xylexpo, který se bude konat od 24. do 28. května 2016 na výstavišti Fiera MilanoRho.

Již podruhé výstava ukáže naše vlastní odhodlání a odhodlání našich partnerů dívat se dopředu s vědomím, že můžeme dosáhnout nových cílů a čelit obtížným výzvám pouze tehdy, pokud budeme držet spolu,“ řekl Lorenzo Primultini, prezident Asociace italských výrobců dřevoobráběcích strojů a nástrojů Acimall, když uzavíral mezinárodní tiskovou konferenci, uspořádanou 12. února v Miláně.

Xylexpo letos slaví 25. vydání. Výročí proto byl výchozí bod pro vystoupení nejen Andrea Mattiella z ICE, agentury propagace zahraničního obchodu a globalizace pro italské firmy, který připomněl dlouhodobou spolupráci s italskými výrobci dřevozpracujících technologií. Šťastné narozeniny výstavě popřál také Paolo Borgio z FieraMilano nebo Giovanni De Ponti, generální ředitel FederlegnoArredo a Salone del Mobile, Milano, který přidal i gratulaci k 50. výročí založení asociace Acimall. Na tiskové konferenci byl přítomen v souvislosti s navázáním nové spolupráce mezi Acimall a Salone del Mobile, mezinárodním veletrhem nábytku, na němž se asociace bude prezentovat s cílem navázat dialog s novou skupinou odborníků z řad architektů a designérů.

Xylexpo TK PrimultinimV obecném duchu s důrazem na spolupráci s ICE a FieraMilano, na „nové příležitosti“ atd. začal svoji řeč také Lorenzo Primultini, prezident Acimall. S konstatováním, že „bez nových partnerství a bez povzbudivých pevných vztahů je těžké přidat hodnotu našim zkušenostem“ se poté obrátil na přítomné novináře: „Je velkým potěšením setkat se dnes s vámi, protože v tomto roce potřebujeme vaši podporu více než kdy jindy. Pracujeme na množství nápadů a projektů a je pro nás důležité, abychom byli podporováni míněním odborných médií z celého světa, aby se mluvilo o tom, co se chystáme dělat.“ Primultini zdůraznil, že letošní Xylexpo bude výstava inovací, protože to je to, co průmysl dnes od referenčních veletrhů požaduje.

Xylexpo 2016 by mělo překročit výsledky z roku 2014, kdy se ho zúčastnilo 440 vystavovatelů (119 z nich ze zahraničí) s čistou výstavní plochu těsně nad 26 tisíc m2. „K dnešnímu dni jsou čísla mnohem lepší, než ve stejném období před dvěma lety, a to těsně nad 300 přihlášenými vystavovateli, z toho jedna třetina ze zahraničí, kteří mají zatím objednánu výstavní plochu cca 25 000 metrů čtverečních. Takže očekáváme, že se přiblížíme k počtu 450 vystavovatelů a 30 tisícům metrů čtverečních plochy. Jsme optimisté i z hlediska návštěvnosti: očekáváme lepší výsledky než v roce 2014, kdy jsme během pěti dnů zaznamenali 44 tisíc návštěvníků (30 % ze zahraničí),“ řekl Primultini.

Prezident Acimall pak oznámil, že od letošního ročníku bude vstup na Xylexpo zdarma pro všechny odborníky, kteří se zaregistrují na internetové adrese www.xylexpo.com; bez předregistrace bude vstupné stát 15 EUR na jeden den a 25 EUR na celou dobu konání veletrhu.

Primultini uzavřel své vystoupení představením druhého ročníku XIA – Xylexpo Innovation Awards, ocenění inovací vybraných porotou z akademické sféry a odborného vzdělávání ve třech kategoriích: „Prvotní zpracování“, „Druhotné zpracování“ a „Dokončení“.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina