archív aktualít rok 2012

Program Nemovitosti nabízí miliardu korun

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

OPPIPodpořit vznik a rozvoj podnikatelských nemovitostí včetně související infrastruktury a přispět tak ke vzniku funkčního trhu nemovitostí a ke zlepšení investičního a životního prostředí v České republice. To je hlavním cílem prodloužení druhé výzvy programu Nemovitosti, ze kterého mohou žadatelé od 11. června 2012 žádat o dotace až do výše 16 milionů korun na jeden projekt. Program je součástí Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI), který administruje agentura CzechInvest.

„Podporovat budeme i regenerace a rekonstrukce nemovitostí, jejichž dřívější potenciál stačí pouze obnovit,“ říká ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba.

„Registrační žádosti začne CzechInvest přijímat 11. června 2012 v poledne, jejich sběr je garantován do 18. června 2012. Pokud objem dotací v žádostech přesáhne po tomto datu 6 miliard korun, bude příjem ukončen. V opačném případě se budou registračních žádostí přijímat do 11. října 2012 či do dosažení 6 miliard Kč,“ popisuje postup generální ředitel agentury CzechInvest Miroslav Křížek.

Od 1. srpna 2012 budou moct žadatelé posílat plné žádosti o dotace. Na podání žádosti mají u této výzvy 4 měsíce od data schválení registrační žádosti. Oproti předchozí výzvě v programu Nemovitosti došlo k několika změnám: už nebude podporován nákup nemovitostí, byla snížena maximální výše podpory a každý žadatel bude moct podat pouze jednu žádost. Nově budou muset žadatelé předkládat stavební povolení už jako součást registrační žádosti o dotaci.

Administrace veškerých dokumentů probíhá výhradně prostřednictvím aplikace eAccount na internetové stránce www.czechinvest.org. Jak s tímto účtem správně pracovat, jakých chyb se při předkládání žádostí vyvarovat, ale i na další dotazy odpovídají pracovníci na informační lince CzechInvestu 800 800 777 každý všední den od 9 do 13 hodin. Podnikatelské projekty mohou zájemci také konzultovat v síti 13 regionálních kanceláří agentury. Více informací najdete zde.

Zdroj: CzechInvest

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina