aktuality

Stopa TONu na korunovaci krále Karla III.

Prezident Petr Pavel s manželkou Evou na slavnostní recepci
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

První dáma České republiky, paní Eva Pavlová, zvolila pro slavnostní recepci a setkání s králem Karlem III. či princeznou Kate v Buckinghamském paláci, která se konala den před korunovací 5.5.2023, jako doplněk ke svému blankytně modrému kostýmku kabelku, speciálně vytvořenou pro tuto příležitost mladou módní návrhářkou Andreou Vytlačilovou. Ta jako její madlo využila ruční ohyb z TONu v Bystřici pod Hostýnem.

„Jedná se o hedvábnou vyšívanou kabelku doplněnou bukovým madlem ze součástek nábytkářské firmy TON, zdobenou krystaly z českého skla značky Preciosa. Kabelka s názvem Eva je tak poctou českému řemeslu a v motivu detailní výšivky vzdává hold česko-britským vztahům – snoubí se na ní národní symboly česká lípa a anglický dub,“ popsala tento unikátní kus Andrea Vytlačilová. Na jeho vzniku pracovala celé tři týdny. „Barvu určila návrhářka šatů, paní Štěpánka Pivcová. Sdílela se mnou jejich skicu a látku, já jsem k tomu vymyslela kabelku,“ dodává Vytlačilová.

Eva není první kouskem mladé designérky, který zdobí madlo z bukového ohybu, vytvořeného v TONu. Ze vzájemné spolupráce již bylo představeno více než devět jedinečných modelů. Využívají se pro ně jedny z nejmenších součástek, které se v Bystřici pod Hostýnem vyrábí – vložky do zádové opěrky dětské varianty židle č. 14 s názvem Petit či vložka do opěradla židle č. 4. Právě ta je použita v kabelce pro první dámu.

„Pro naše ohýbače je to, vzhledem k subtilnosti, jeden z nejnáročnějších tvarů. Při jeho tvorbě musí ke dřevu přistupovat s velkým citem, protože detail má tendenci se lámat,” uvedla mluvčí společnosti TON, Anna Handlová.

Zdroj: TON

Kabelka speciálně vytvořená pro tuto příležitost módní návrhářkou Andreou Vytlačilovou
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina