aktuality

Jak dobře bydlet

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Ako dobre bývať je název nové knihy doc. Ing. Veroniky Kotradyové PhD. Populární formou v ní shrnuje závěry svých předešlých odborných knih a prací. Pro české zájemce snad nebude nepřekonatelným problémem, že vyšla pouze ve slovenštině.

Docentka Veronika Kotradyová vyučuje na Fakultě architektury Slovenské technické univerzity v Bratislavě, je zakladatelkou BCD lab / Body Concious Design laboratory a přednáší po celém světě, od USA přes skandinávské země až po Nový Zéland.

„Paní docentka Kotradyová je na Slovensku respektovanou odbornicí a popularizátorkou v oblasti bytové kultury a svou knihu představí i v rámci přednášky na kongresu o bydlení, designu a architektuře LIVING FORUM, který má letos téma Emoce, nálada… a symbolika prostoru. Kongres se bude konat opět v pražském Centru současného umění DOX, a to v úterý 31. 3. 2020. V jeho závěru budou již tradičně vyhlášeni vítězové soutěže INTERIÉR ROKU 2019,“ říká zakladatel a ředitel soutěže Interiér roku a kongresu Living Forum Petr Tschakert.

„Když na Living Foru vystoupila před třemi lety, nabídla divákům tzv. wood tasting, kterým završila svůj dvouletý výzkum o působení různých druhů dřev v interiéru na fyzickou i psychickou stránku člověka. Aby se přítomní architekti a interiéroví designéři nemuseli zakusovat do skutečného dřeva a neohrozili tak svůj chrup, nechala paní docentka zakrojit dřevěné dýhy různých dřev do chuťově neutrálního bochníku ovčího sýra, který byl tři týdny umístěn ve speciálním boxu s danou vlhkostí a teplotou. Sýr převzal chuť dřev, takže wood tasting proběhl zcela komfortně a bezpečně. Názory přítomného publika byly zaznamenány a staly se tak součástí výše zmíněného výzkumu. Paní docentka zkrátka nabídne vždy něco velmi zajímavého,“ dodává Tschakert.
 

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina