technologie

Wood-Mizer pridáva možnosť WIDE k obľúbenej mobilnej píle LT15CLASSIC

W-M LT15ClassicWIDE
Mobilná pásová píla Wood-Mizer LT15CLASSIC WIDE so širokou reznou hlavou. Foto: archív Wood-Mizer
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Sdílejte článek snadno se svými přáteli.

Inzerce

Obľúbený, univerzálny a kompaktný rad píl LT15 sa rozširuje uvedením mobilnej LT15CLASSIC WIDE, ktorá spája vlastnosti mobilnej píly LT15 s širšou reznou hlavou. „To vytvára zaujímavú ponuku pre firmy i jednotlivcov, ktorí potrebujú píliť objemnejšie kmene ďaleko od svojich piliarskych prevádzok. Píla LT15CLASSIC WIDE Mobile je postavená na overených a spoľahlivých konštrukciách osvedčených modelov LT15, ktoré si získali medzi užívateľmi celosvetové uznanie,” hovorí Hubert Powietrzyński, manažér obchodu Wood-Mizer.

LT15CLASSIC WIDE Mobile sa vyznačuje mobilným šasi, aby sa dala prepraviť kamkoľvek a umožnilo jej to tam začať okamžite píliť. Užívateľ musí len sňať blatníky, odblokovať ochranné zabezpečenie reznej hlavy pre prepravu a vyrovnať lôžko.

Konštrukcia šasi je založená na type lôžka S3, pozostávajúceho z 3 segmentov, každého s dĺžkou 1,95 m. Lôžko píly je osadené šiestimi štandardnými bočnými opierkami a troma manuálnymi upínačmi kmeňa na jeho zaistenie na lôžku. Štandardná konfigurácia lôžka mobilnej píly LT15CLASSIC WIDE umožňuje píliť kmene dlhé až 5,2 m. Pre efektívnejšie nakladanie kmeňa možno pílu vybaviť sadou nakladacích rámp s ručným navijakom. Štandardné kliny pre kmeň umožňujú efektívne vyrovnanie a polohovanie prípadných kužeľovitých kmeňov

LT15CLASSIC WIDE Mobile sa dodáva s kompletom podvozku s ťažným zariadením (nosnosť až 1500 kg), obsahujúceho osy s kolesami, závesné zariadenie s oporným kolieskom, osem nastaviteľných výsuvných opierok, pás so svetlami, postranné polohové svetlá a ohrádky. Sekcie lôžka píly boli prekonštruované a zosilnené kvôli lepšej integrácii so šasi, kým elektrická kabeláž sa zabezpečila špeciálnymi krytmi.

Ďalšou charakteristickou vlastnosťou LT15CLASSIC WIDE Mobile je širšia rezná hlava, ktorá umožňuje píliť kmene s maximálnym priemerom 90 cm, to znamená najvyššiu kapacitu v celom rade píl LT15. Medzera medzi kladkami pílového pásu sa zväčšila na 88 cm, čo umožňuje píliť hranoly s maximálnou šírkou 82 cm a maximálnu hrúbku dosiek 27 cm. Prekonštruovaná rezná hlava na pílenie širších kmeňov vyžaduje pílové pásy dlhé 4470 mm obiehajúcich po štandardných kolesách s priemerom 483 mm.

Originálne pílové pásy Wood-Mizer široké 32–35 mm umožňujú produktívnu a ekonomickú piliarsku prácu. S technológiou úzkej reznej škáry môže operátor vyprodukovať z každého kmeňa viac dreva pri menšom množstve pilín.

Šikovnejšie a rýchlejšie piliarstvo je možné vďaka efektívnej a kompaktnej hlavnej pohonnej jednotke – buď 11 kW elektromotor alebo benzínový motor 25 k.

V štandardnej konfigurácii má píla LT15CLASSIC WIDE Mobile elektrický zdvih reznej hlavy a manuálny pohyb vpred/vzad, no aj ten môže byť upravený na elektrickú verziu posuvu. Rameno vedenia pílového pásu je ovládané ručne, systém čistenia pílového pásu ho dlhšie udržuje v dobrom stave pre vyššiu presnosť a efektívnosť. Rezná hlava môže byť vybavená operátorským ovládaním automatického výpočtu hrúbky (Pracovné nastavenie SW10), čo zvýši pohodlie a presnosť rezného procesu. Silno odporúčané príslušenstvo je aj odkôrňovač (predrez) na predĺženie životnosti pílového pásu, obzvlášť keď užívateľ často píli zablatené kmene.

Píla LT15CLASSIC WIDE Mobile je teraz k dispozícii na vybraných trhoch a ponúka sa s 2-ročnou zárukou Wood-Mizer. Pre ďalšie informácie a objednávku kontaktujte svojho miestneho zástupcu Wood-Mizer.

Navštívte naše webové stránky a pozrite si naše aktuálne akcie.

Kontakty:

Wood-Mizer Danubia s.r.o.
Hadovce 5, 945 01 Komárno
tel.: +421 918 565 781
e-mail: obchod@woodmizer.sk
www.woodmizer.sk

Wood-Mizer CZ s.r.o.
Za Kasárny 946
339 01 Klatovy IV
tel.: +420 376 312 220
e-mail: woodmizer@woodmizer.cz
www.woodmizer.cz

Sdílejte článek snadno se svými přáteli.
Značky
cs_CZČeština