aktuality

Výrobca nábytku Javorina má nového majiteľa

Javorina
Popri Petrovi Rokůskovi zostávajú v predstavenstve výrobného družstva Javorina aj jeho doterajší „lodivodi“ Leo Čellár (vpravo) a Slavomír Alžbetkin. Foto: archív Javorina
ohra_728x90px
ohra_350x90px
ohra_728x90px
Sdílejte článek snadno se svými přáteli.

Novým majiteľom popredného slovenského výrobcu nábytku z masívneho dreva Javorina v.d. Spišská Belá sa stal lichtenštajnský investičný fond BlueLight.li českého podnikateľa Petra Rokůska.

Petr Rokůsek je zakladateľom inovatívnej energetickej spoločnosti Nano Energies, ktorá od roku 2008 obchoduje na spotových trhoch so zelenou energiou. S nábytkom od Javoriny má niekoľkoročnú pozitívnu osobnú skúsenosť, keďže si ním zariadil svoj byt. Verí v potenciál a ekologickú udržateľnosť výroby nábytku z masívneho dreva, ktorú chce zefektívniť investovaním do najmodernejších technológií. Uvažuje s vybudovaním systému decentralizovaných výrobných prevádzok vo vybraných európskych krajinách, kde sa bude nábytok vyrábať z kvalitnej lokálnej suroviny.

Od roku 2019 bola Javorina súčasťou skupiny Premium Design Group, ktorá je silnou značkou na poli vyššieho a luxusného segmentu interiérového dizajnu. V uplynulom roku dosiahla Javorina obrat 3,3 milióna eur. Popri Petrovi Rokůskovi zostávajú v predstavenstve výrobného družstva aj jeho doterajší „lodivodi“ Leo Čellár a Slavomír Alžbetkin.

Sdílejte článek snadno se svými přáteli.

Nastavit odběr novinek

Please enable the javascript to submit this form

cs_CZČeština