aktuality

IKEA priniesla na Slovensko nový životný štýl, úsporné produkty bývania

A priamo na oficiálnej oslave nemohlo chýbať krájanie jubilejnej torty…
ohra_728x90px
ohra_350x90px
ohra_728x90px
Sdílejte článek snadno se svými přáteli.

Presne pred tridsiatimi rokmi – 21. júna 1992 otvorila IKEA prvý obchodný dom na Slovensku. V zrenovovaných priestoroch na Gagarinovej ulici predávali nábytok a bytové doplnky na ploche 637 m². V ponuke mali 680 výrobkov a zamestnávali 18 ľudí. Na tieto východiskové údaje si v utorok 21. júna 2022 zaspomínali počas osláv významného jubilea. Aktuálne a spomienkové fakty uviedli generálny riaditeľ IKEA pre región CZ/HU/SK David McCabe a riaditeľka obchodného domu IKEA Bratislava Lucia Klečková. Súčasný areál obchodného domu na Ivanskej ceste má 36.700 m² predajnej plochy, vďaka rekonštrukcii bol niekoľko rokov svojou rozlohou najväčším v strednej Európe. Prejavilo sa to aj na výraznom medziročnom skoku v tržbách o 14,5 % (2012/13).

Aktuálne IKEA Bratislava ponúka vyše 9500 produktov, narástol súčasný počet zamestnancov na 600, priniesli množstvo inšpirácií pre bývanie. Tento areál v roku 2002 pomohol k rozvoju celej okolitej oblasti, priniesol sem život, ďalšie obchodné centrá i napojenie na diaľnicu.

Na oslavách bol prítomný aj podpredseda slovenskej vlády Richard Sulík. Ocenil stabilitu zamestnanosti ako zodpovedný zamestnávateľ IKEA v rámci Slovenska, starostlivosť o systematické zásobovanie sortimentom nábytku a bytových doplnkov, prinášaním úsporného životného štýlu, udržateľných riešení, ponukou výrobkov za dostupné ceny.

K jubileu patrí aj množstvo aktivít priamo v obchodnom dome. Zamestnanci dostanú špeciálny darček v podobe limitovanej kolekcie oslavných ilustrácií na mieru, ktoré pre nich vytvorila slovenská dizajnérka Daniela Olejníková.

Sdílejte článek snadno se svými přáteli.

Nastavit odběr novinek

Please enable the javascript to submit this form

cs_CZČeština