aktuality

Vizualizácie a realizácie nábytku v dizajnérskej súťaži

Úspešné vizualizácie a realizácie zo súťaže
Aparatea728x90-drevmag-12-2021-aparatea-banner.gif
Aparatea350x90-anim
Aparatea728x90-drevmag-12-2021-aparatea-banner.gif
Sdílejte článek snadno se svými přáteli.

Súťaž pre výrobcov a dizajnérov pripravila spoločnosť Démos trade. O ceny zápolilo 18 realizácií a 15 vizualizácií. Z vizualizácií bol najúspešnejší dizajn a konštrukcia Výučbová kuchyňa. Autorkou návrhu je MgA. Veronika Loušová. Výsledný projekt je určený pre Gymnázium pre zrakovo postihnutých a SOŠ pre zrakovo postihnutých s internátom v Prahe 5. Návrh je založený na troch princípoch pre slabozrakých: kontakt – osvetlenie – ergonómia. Výučbová kuchyňa je určená pre 6 žiakov v skupine, naraz tu získavajú praktické skúsenosti formou samoobsluhy. Zložená je z rovnakých modulov farebne odlíšených (modrá a červená) pre lepšiu orientáciu pohybu. Použitá je kolekcia laminovaných drevotrieskových dosiek SM´art. Projekt Výučbová kuchyňa už bol realizovaný s finančnou podporou Nadačného fondu Českého rozhlasu, zo zbierky Svetluška a daru nábytkového kovania firmou Blum.

V súťaži ocenili realizácie pre zúčastnené výrobné firmy. Prvenstvo získalo Stolárstvo Jurko z obce Hýľov pri Košiciach, ktoré je zamerané na výrobu drevených schodov a celého interiéru. Získali 600 € na nákup DTDL SM´art. Okrem dodávky dosiek v rámci súťaže organizátor doplnil zdarma aj nárez dosiek, hrany a dopravu. Na ďalších miestach sa umiestnili Štúdio HDS Morava s odmenou 400 € a štúdio Elements Design 200 €.

Organizátor súťaže venoval aj vecnú cenu za internetové hlasovanie. Najviac hlasov získala realizácia návrhu Radka Němca zo Štúdia Stora.

Sdílejte článek snadno se svými přáteli.

Nastavit odběr novinek

Please enable the javascript to submit this form

cs_CZČeština