Výstavu prác študentov Školy umeleckého priemyslu Josefa Vydru z Bratislavy umiestnili na mesačnú prezentáciu (do 30. júna 2021) do Považského múzea v Budatínskom hrade. Včlenili ju do stáleho Drotárskeho pavilónu. Väčšinu prác vytvorili polročné projekty z obdobia rokov 2011 – 14. Majú charakter hravých úžitkových predmetov vytvorených ako kombinácia materiálov drevo a drôt.
Študentské práce vytvorili na Oddelení dizajnu a tvarovania dreva pod vedením Mgr. art. Martina Hartiníka. Spoločným menovateľom navrhnutých a vyrobených predmetov je sympatická estetika minimalizmu, organicky prepojená s využitím prirodzených vlastností a možností oboch materiálov. V drevenej časti predmetu vyniká lineárna kresba dreva v ploche alebo priestore. Konštrukčné riešenia sú poznačené výraznou variabilitou s celkovým priaznivým vizuálnym prejavom. Hrúbku drôtu zvolili individuálne tak, aby ho dokázali remeselne vytvarovať a zároveň aby tvoril pevnú a odolnú časť počas používania úžitkového predmetu.
Škola umeleckého priemyslu Josefa Vydru v Bratislave je najstaršou výtvarnou umeleckou školou na Slovensku. Pripomenula si už 90. výročie založenia. V roku 1928/29 začali organizovať večerné kurzy zamerané na výtvarnú estetiku, v školskom roku 1930/31 začali s dennou výučbou talentovaných detí. V súčasnosti má bratislavská „šupka“ 10 študijných výtvarných a remeselných odborov.
Expozícia prác v Drotárskom pavilóne Budatínskeho hradu (súčasť Žiliny) má názov „Drevodrôt“. Pre verejnosť je prístupná od stredy do nedele (od 9:00 do 16:00).