aktuality

Všetci maturanti využili len administratívny spôsob

Ilustračné foto
Sdílejte článek snadno se svými přáteli.

Ohrozené maturity na stredných školách na Slovensku nakoniec vyriešili zavedením administratívnej maturity. Neuskutočnila sa písomná a ani ústna časť. Známky na maturitnom vysvedčení vypočítali administratívnym spôsobom vytvorením priemeru známok zo všetkých koncoročných vysvedčení a polročných vysvedčení zo záverečných dvoch ročníkov. Nespokojnosť s takýmto vysvedčením si mohli maturanti zlepšiť ústnou maturitnou skúškou.

Všetkých 49 maturantov (aj nedrevárskych odborov) SOŠ drevárskej v Topoľčanoch majú maturitné vysvedčenia iba so známkami získanými administratívnym priemerom (priemerná známka 2,43). Z drevárskych odborov to bolo 15 žiakov študijného odboru Tvorba nábytku a interiéru, 10 žiakov v študijnom odbore Operátor drevárskej a nábytkárskej výroby a 5 žiakov v externom študijnom odbore Drevárska a nábytkárska výroba.

Administratívnou formou skončili aj záverečné učňovské skúšky. Výučný list získalo 12 budúcich stolárov a 4 tesári. V duálnom vzdelávaní ukončil štúdium 1 maturant a 4 budúci remeselníci v učebných odboroch.

Pre budúci školský rok 2020/21 prijme SOŠ drevárska v Topoľčanoch 55 prvákov pre študijné odbory a 17 prvákov pre učebné odbory.

Sdílejte článek snadno se svými přáteli.
cs_CZČeština