aktuality

Prienik dizajnu a architektúry

ohra_728x90px
ohra_350x90px
ohra_728x90px
Sdílejte článek snadno se svými přáteli.

V rámci osláv 70. výročia založenia Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave je v galérii Medium inštalovaná výstava Marián Laššák – SONDY. Autor je pedagógom na Katedre dizajnu VŠVU. Jeho tvorba je zameraná na prienik dizajnu a architektúry.

Vidno to aj na jeho modeloch z preglejky. Zostavuje z nich pohľad na architektúru, aby priblížil a porovnal realitu s ilúziou, rozdiel medzi reálnou funkčnosťou a sémantickým akcentom, rôzne chápanie medzi dvoma a troma dimenziami.

Výstava má hlavný dôraz na sondy do svietidiel v interiéri. Kurátorom výstavy je doc. PhDr. Zdeno Kolesár, PhD. z Katedry teórie a dejín umenia. Mgr. Art. Ing. Marián Laššák, ArtD. (* 1979) študoval odbor Konštrukcia a tvorba nábytku na SPŠ drevárskej vo Zvolene, odbor Priemyselného dizajnu na Fakulte architektúry STU v Bratislave a v ateliéri Produkt dizajn VŠVU. Jeho výtvarná tvorba tvorí prienik medzi dizajnom a architektúrou a jeho práca je umiestnená v zbierkach Slovenskej národnej galérie v Bratislave a v Múzeu dizajnu v belgickom Gente.

Výstava k 70. výročiu VŠVU je otvorená od 4. júna do 7. júla 2019 v galérii Medium.

Foto: Dizajn Laššákovej komody je stvárnený ako pohľad na panelák

Sdílejte článek snadno se svými přáteli.

Nastavit odběr novinek

Please enable the javascript to submit this form

cs_CZČeština