aktuality

Polstoročie výstavy pre krásu, radosť a úžitok „všedných dní“

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Sdílejte článek snadno se svými přáteli.

SVT retro1mSpišské výstavné trhy sa premenili na Spiš Expo a kým prvá časť existencie výstavy bola zameraná na zdravý životný štýl, dnes sú už zostavené z piatich prehliadok. Jubilejný 50. ročník sa v Spišskej Novej Vsi začne 13. júla 2017.

Polstoročie oslavujú bez prerušenia. Prvý ročník SVT sa konal od 7. do 14. júla 1968 a bol charakterizovaný ako reprezentatívna ukážka výrobkov miestneho priemyslu, výrobných družstiev a niektorých národných podnikov s „výrobkami zhotovenými pre krásu, radosť a úžitok všedných dní“. Keďže v Spišskej Novej Vsi mal sídlo nábytkársky podnik Nový domov, aj ostatní výrobcovia nábytku chceli priblížiť svoju konkurencie schopnosť. Nechýbali ani špičkoví výrobcovia z českej časti federácie.

Jubilejný ročník je predstavený ako národná výstava bývania a bytovej kultúry s medzinárodnou účasťou. Pre vystavovateľov má charakter nízko nákladovej výstavy spotrebného tovaru. Predstaví sa 8 desiatok firiem na ploche 1100 m² v troch výstavných sektoroch.

Nomenklatúrne sa delí na:

  • stavebníctvo – Postav dom
  • nábytok a doplnky – Domov a vkus
  • zdravý životný štýl – Domov a žena
  • úprava prostredia – Dvor a záhrada
  • autá, moto, doplnky – Auto – paráda

Pre odborníkov bude príťažlivý najmä prvý deň (13. 7. 2017), keď sa uskutoční konferencia – workshop „Architektúra – bývanie – dizajn 2017“. Výstava potrvá do nedele 16. júla 2017.

Foto: Spišským výstavným trhom dominovala produkcia nábytkárskych firiem. Historické pohľady do expozície domáceho podniku Nový domov a elegancia dizajnu a konštrukcie nábytku UP závody Rousínov

SVT retro UP

Sdílejte článek snadno se svými přáteli.
cs_CZČeština